/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: todd4 » wt lut 19, 2013 10:00

Witam
Problem z układem chłodzenia:
Wskaźnik pokazuje mi 70-75stopni i nie chce więcej. Przy tej temperaturze włącza się też wentylator i tak go trzyma. Chłodnica, czujnik temperatury, czujnik/włącznik wentylatora, nagrzewnica i termostat są nowe. Oczywiście jak odłączę wentylator i zostawię włączony na postoju pójdzie w górę ale tylko w takim wypadku podczas jazdy bez wentylatora również jest ok 70 stopni. Wczoraj sprawdzxałem czujnik temperatury: wrzątek do miski i wsadzamy czujnik i tak kilka razy i nigdy nie pokazał więcej niż 70 stopni więc myslałem że znalazłem winowajcę i wymieniłem czujnik i dalej to samo. Czy to może być wskaźnik w liczniku walnięty (może coś nie styka ale gdzie)?

Tok myslowy: skoro nowy termostat wahlera 87 stopni puszcza wodę to chyba tyle ma, poza tym jeśli załącza się wentylator a jego włącznik/czujnik jest nowy to też woda musi mieć te 95 przy których się załącza :/



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: volver3 » wt lut 19, 2013 11:51

Być może nie masz dobrej masy sprawdzć przewody masowe przymocowane do karoserii pod maską ewentualnie wymień jeszcze raz czujnik tylko na ori. Nowy nie znaczy dobry ,brat też kiedyś wymienił czujnik na nowy to pokazywało mu 100 stopni ,zmienil na kolejny i wróciło wszystko normy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: Paweł Marek » wt lut 19, 2013 13:20

todd4, jak kolega wyżej pisze najcześciej oznacza to wadliwy czujnik , załatw oryginał ze szrotu z żółtą obwódką (można śmiało bo psuja sie rzadko a sprawdzić omomierzem łatwo), albo kup oryginał w ASO - ponad stówkę. Możesz jeszcze sprawdzić omomierzem ten co masz. Po zdjęciu wtyczki widać cztery styki, numerki styków sa chyba na wtyczce. Między stykaimi 1 i 3 mierzy się opory dla składowej czujnika dającej sygnał dla sterownika silnika - normy sa na forum. Ciebie intersuje składowa dla licznika, mierzysz między stykami 2 i 4, normy cięzko znaleźć ale na 100 procent są gdzieś na tym forum albo na golf3.pl. O ile pamiętam jest to około 120 -130 omów na w pełni rozgrzanym silniku czyli mającym w rzeczywistości około 90 stopni.
Jesli czujnik okaże się ok to pozostaje awaria licznika lub okablowanie - w co wątpię w tym wypadku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: mka 3 » wt lut 19, 2013 16:06

todd4, najprosciej to wez jakis termometr do 100 c ,zaladuj w zbiorniczek i czekaj co pokaze i porownaj ?



todd4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:20

Re: / [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: todd4 » wt lut 19, 2013 18:13

Ale to już drugi czujnik który tak pokazuje był oryginał pokazywał ok 70 sprawdziłem go za pomocą wrzątku i tez doszedł tylko do 70 i wtedy wywnioskowałem że to czujnik i wymieniłem na nowy i ten pokazuje dokładnie to samo więc to chyba nie czujnik :/



gruby93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 20:43

/ [Vento] Temperatura silnika 70 stopni i koniec

Post autor: gruby93 » wt lut 19, 2013 20:42

weź wypnij wtyczkę od czujnika i jakimś drutem albo kablem zetknij wtyki w wtyczce i wtedy na liczniku wyskoczyć powinna max tem. i to bedzie oznaczało ze czujnik jest do kitu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości