Polo 1.0 1992 - nie chce zapalić

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vlad Palovnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 14:04

Polo 1.0 1992 - nie chce zapalić

Post autor: Vlad Palovnik » ndz lut 10, 2013 14:23

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwsz na waszym forum (mam jednak nadzieję, że nie ostatni) także proszę o wyrozumiałość jeśli umieściłem go w złym dziale, lub coś niedokładnie opisałem :bajer:
3 miesiące temu zostałem dumnym właścicielem swojego pierwszego VW - Polówki '92 z silnikiem 1050 (33 kW), przebieg ok 350 000 km - jest w zadziwiająco dobrym stanie blacharskim i ogólnym - samochód zadbany, kupiony od znajomego, który miał go przez rok. Samochód bardzo mi się spodobał i zdążyłem się do niego bardzo przywiązać, do tego stopnia, że przez myśl przeszła mi nawet jego odrestaurowanie.
Niestety pewnego chłodnego i wilgotnego dnia silnik odmówił posłuszeństwa i za nic nie chce odpalić. Polówka kręci rozrusznikiem, daje ładną iskrę na świecach (po wymianie), benzyna jest podawana do wtrysku (czuć wachę i jest wilgotno), jednak on uparcie odmawia współpracy.
Zmieniłem świece na nowe (NGK) oraz przewody do świec (Magneti Marelli), dorzuciłem jeszcze świeży filtr powietrza - podejrzewałem wilgoć i przeskakującą iskrę - niestety nic to nie pomogło, podładowałem również akumulator i przeczyściłem kopułkę rozdzielacza. Bezpieczniki w skrzynce i połączenia sprawdzone - wszystko jest suche i wygląda ok.
Przypuszczam, że zalałem silnik, zostawiłem go na noc z wykręconymi świeczkami i osuszyłem świeczki - nic nie pomogło. Niestety samochód stoi na dworze.
Skończyły mi się już pomysły, a samochód jest mi pilnie potrzebny - proszę o pomoc :)

Pozdrawiam,
Vlad



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

Polo 1.0 1992 - nie chce zapalić

Post autor: KurierOPL » ndz lut 10, 2013 20:23

pomierz kompresje silnika , sprobuj odpalic go na samostarcie , ewentualnie na kokpicie , dezodorancie , , iskra jest przez caly czas ? nie znika ? dobrze poskladales zaplon ?



Vlad Palovnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 14:04

Re: Polo 1.0 1992 - nie chce zapalić

Post autor: Vlad Palovnik » ndz lut 10, 2013 22:34

KurierOPL pisze:iskra jest przez caly czas ? nie znika ?
- nie wiem czy znika - wyciągnąłem po prostu świecę i sprawdziłem czy daje iskrę gdy kręcę rozrusznikiem, nie zauważyłem żeby było coś nie tak.
Zapłon składał kolega, który ma doświadczenie w takich sprawach, poza tym tam raczej nie ma co źle założyć - pasuje tylko w jeden sposób, no i iskrę sprawdzałem po czyszczeniu kopułki.
Jutro spróbuję do odpalić na placka - dam znać czy coś dało.
Znajomy wspominał, że mógł się skopać czujnik położenia wału. Czy to może być przyczyną?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości