Golf 1,6 SR falujące obroty silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Golf 1,6 SR falujące obroty silnika

Post autor: dodek233 » czw lut 07, 2013 12:29

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na forum, także proszę o wyrozumiałość :) Od kilku miesięcy jestem ,,szczęśliwym" posiadaczem Golfa 1,6 Sr + Lpg z roku 1998. Zostały w nim wymienione pierścienie na tłokach ( ponieważ jeden był szczelony) oraz komplet rozrzad + robocizna głowicy. Dodatkowo skrzynia się już skonczyla i została wymieniona na nową.

Ale mniejsza o to od kilku dni zmagam się z problemem dotyczącym obrotów. Mianowicie odpalam auto wszystko ladnie chodzi zaczyna lapac temperature , dodaje gazu i jak schodzi z obrotow wchodzi tak na okolo 600 obrotow potem 1100 az wkoncu zatrzymuje sie na 850.. Oczywiscie jest to niezależne czy benzyna czy gaz.. Powiem nawet ze nie raz lubi zgasnąć :/ co naprawde nie jest mile .. Dodatkowo jest problem z odpalaniam czasami za 1 czasami nawet za 5 razem odpala.

Teraz może napisze co już zrobilem.. Sprawdzone kable , moduł , wyczyszczone świece.. 4x zmieniany przeplywomierz, zmieniona sonda lambda, zmieniona przepustnica, zmieniony filtr cząstek .., sprawdzony czujnik polozenia walu, dodatkowo został sciagniety caly kolektor ssacy i zostal od nowa uszczelniony.., caly uklad dolotowy szczelny, alternator zmieniony, termostat wymieniony ( bo nie pokazywalo temperatury).

Z czyms takim się jeszcze nie spotkalem na zadnym forum :/. Na vagu zostala dokonana adaptacja przepustnicy. Dodatkowo ciagle wyskakuje blad 520 czy przeplywka :/ JAKIM CUDEM jak juz 4 razy zmieniana byla ? Mysle ze problem lezy w eletronice :/ I tu zapytanie do was jakie maja byc napiecia na kostce od przeplywomierza? I czy nie powinienem jechac do jakiegos elektronika ktory fachowo ustawi mi ta przepustnice ? Dziekuje i prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony wt lut 12, 2013 18:49 przez dodek233, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 1,6 SR OBROTY

Post autor: marcin7x5 » czw lut 07, 2013 15:24

Skoro wymieniałes przepustnicę i adaptowales to jedynie pozostało posprawdzać instalacje elektryczną. Niestety ale czasami lubi tez paśc sterownik silnika. Nie mniej jednak na twoim miejscu pojeździłbym kilka dni na samej benzynie. Tak żeby całkowicie wykluczyć wpływ instalacji gazu. Jeżeli sie nic nie poprawi to wtedy to co pisalem na początku czyli wiązka do sprawdzenia.



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Golf 1,6 SR OBROTY

Post autor: dodek233 » czw lut 07, 2013 16:06

Rozumie. Prosilbym was o informacje jakie są napiecia na kostce przeplywomierza .. bo cos mi sie zdaje ze gubi prądy :/



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Golf 1,6 SR OBROTY

Post autor: dodek233 » pt lut 08, 2013 11:15

A jeszcze odnosnie przepustnicy.. Czy u was adaptacja rowniez trwa okolo 4-5 sekund ? Potem juz zero reakcji na przepustnicy ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 1,6 SR OBROTY

Post autor: Qto » pn lut 11, 2013 23:05

dodek233 pisze:1,6 SR OBROTY
9. pkt regulaminu - edytuj i popraw



Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Golf 1,6 SR falujące obroty silnika

Post autor: dodek233 » wt lut 12, 2013 18:53

Przepraszam za duże litery w temacie..

Odnosząc sie do tematu wciąż nie moge dojść do tego aby obroty sie twardo trzymaly.. Sprawdzilem okablowanie była słaba masa do silnika i do nadwozia .. Naprawiłem lecz zawiele to nie pomogło .. Na vagu pokazuje 14.20 V i takie wahania wraz z obrotami do 13.82 V Tak ma byc ? Rowniez zauwazylem ze zawór EGR jest chyba dziurawy bo wogole nie trzyma :/ Czy moglby mi ktos pomoc ? Bo powowli mam juz tego dosc.. :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości