pytanko dotyczace wymiany silnika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazio_leczna
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lut 08, 2008 11:49
Lokalizacja: Dratów Kolonia
Kontakt:

pytanko dotyczace wymiany silnika

Post autor: mazio_leczna » pn lis 19, 2012 15:09

Witam mam takie jedno pytanko i troche je rozwine, a wiec obrucilo mi panewke na wale. Mam pytanko czy wymienic wal i kupi nowe panewki i panewki glowne, czy to sie nie oplaca. Drugi moj pomysl kupic moze drugi dol silnika bo wszystko inne mam ok glowica cala gora i osprzet jest w porzadku. Trzeci moj pomysl nie bawic sie w rozbieranie i skladania i plantowanie glowicy i uszczelka i te inne pierdulki czy kupic gotowy goly slupek i tylko wyciagnac stary silnik wlozyc ten co go kupie przelozyc osprzet i nie dodawac sobie roboty? Czy bawic sie z moim pierwszym pomyslem lub drugim pomyslem albo sie nie bawic tylko gotowy slupek przezucic.

Mam motor 2.0 8v samochod vento. I jeszcze jedno pytanko czy od audi 80 ten dwu litrowy motor bedzie pasowal o tym samym oznaczeniu 2E? czy to jest cos innego?
Bo z golfa to bedzie to samo moze jakis jeszcze dol silnika pasuje czy cos jeszcze chcialbym wiedziec ile mam opcji do wyboru.

Prosze o podpowiedzi.


vw VENTO 2E-130PS
Perełka w modyfikacji :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

pytanko dotyczace wymiany silnika

Post autor: Paweł Marek » wt lis 20, 2012 13:05

jeszcze z Seata Toledo, Ibizy i Passata może być 2E, pasuje wszystko, z audi to się upewnij czy to 2E żeby się nie okazło że inny na wtrysku mechanicznym.
Najłatwiej zmienić cały silnik. Wszystko zalezy od tego czy sam bedziesz robił czy płacił mechanikowi, bo wtedy na rozebranie silnika i przekładki głowicy pójdzie dodatkowa kasa. Ja bym kupił cały od sprawdzonego sprzedawcy z gwarancja rozruchową. I tak wsadził, ryzyko nie jest zbyt duze bo silnik bardzo trwały, nalepiej nie z Golfa III GTI bo w takich sa najbardziej zajechane. Remonty głębsze jak szlifowanie wału wymiana panewek za bardzo się nie opłacają w tym wypadku ze wzgędu na ogromną ilośc używek.
Co tam za mody masz że 130 koni jest?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Passat, Polo, Jetta etc.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości