2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Tomaso007 » śr kwie 18, 2012 22:21

Witam.

Wiem, że suszę Wam głowę moim mk2 z bebechami od 3 GTI ale muszę powiedzieć, że odkąd wywaliłem z niego LPG, założyłem elegancki przepływomierz, wymieniłem sondę to nie mam z nim w zasadzie większych problemów. Przy spokojnej jeździe średnio na 10l wahy zrobię spokojnie 100km, także spalanie ok ALE mam na tą chwilę tylko 2 problemy. O jednym z nich pisałem w innym przeze mnie założonym temacie - mianowicie nie może się połączyć VAG ze sterownikiem a drugi problem to taki, że gdy jest zimny to chodzi w miarę równomiernie na większych obrotach (na ssaniu sie ma rozumieć) a gdy się nieco rozgrzeje obroty mu spadają ( tj powinno być - prawidłowo) i chodzi równomiernie prawie poprawnie lecz silnikiem delikatnie szarpie co mnie bardzo irytuje. Przy większych obrotach też idzie wysłuchać przerwy w pracy ale o mniejszej częstotliwości niż na jałowych.
Świece, kable, kopułka i palec wymienione na nowe a chodzi tak jakby właśnie tych elementów wina była. Lecz raczej nie, a nawet napewno nie, bo przecież nowe są.
Tak to zbiera się super i z zapalaniem wcale nie mam problemów. Rozrząd ustawiony idealnie.
Teraz mam do Was pytanie: Czy winą tego minimalnego szarpania może być uszkodzony wtrysk w listwie wtryskowej?? ( Ta 3ka z której wziąłem graty do przeszczepu jeździła na lpg, więc może wtryski pozasychały. U mnie też jeździł na lpg... ) Aha... podczas pracy na lpg (jak jeszcze jeździłem na lpg) nie było takich objawów.. Silnik pięknie pracował i 3mał równiutko obroty.
Co w takim razie mam zrobić? Czy objawy awarii wtrysku/ów są takie o jakich piszę?? Czy są większe problemy w wymianie listwy???
Problem z połączeniem Vaga odkryłem właśnie w związku z tą sprawą szarpania (pomyślałem, że coś w osprzęcie go boli np. stukowiec i postanowiłem to sprawdzić sczytując błędy i wyeliminować możliwość niedomagań innych rzeczy związanych ze sterownikiem ale się nie dało).

Proszę o pomoc...

Pozdravwiam!! :)



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Lucki » czw kwie 19, 2012 09:54

Ja Ci kolego odpisałem z diagnoza ( linia k-> 43 PIN ECU, +12V i gnd z akku)

co do poszarpywania to ja obstawiam żle ustawiony zapłon. Sprawdź go jeszcze raz.


Aha... podczas pracy na lpg (jak jeszcze jeździłem na lpg) nie było takich objawów.. Silnik pięknie pracował i 3mał równiutko obroty.
to po co wywalałeś LPG ? :jezor:


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Tomaso007 » czw kwie 19, 2012 18:46

Lucki pisze:to po co wywalałeś LPG ? :jezor:

Bo tak!!!! :grrr: FUCK LPG!!!! Odkąd rozjeba..o ( z powodu starych kabli, kopułki i palca) już drugi przepływomierz postanowiłem zdemontować inst. LPG. Zastanawiam się jeszcze nad blosem.. ale nie wiem czy będzie ok. Czy będą strzały czy nie..

Lucki, :pub:
Lucki, zasilanie gniazda jest a kabel od K - diagnozy jest ok w wiązce.. ( całą wiązkę w tym celu rozparcelowałem ).
Lucki pisze:Sprawdź go jeszcze raz.
Sprawdzałem.... :jezor:
A jakie są objawy rozje..go wtrysku, z którego się leje,..??
Pozdro! :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 19, 2012 21:13

Tomaso007, niema za bardzo jak sprawdzić dokładnie listwę wtryskową. Jako częściej psujące się sprawdź przepływomierz i TPS. Opisy na forum, jak nie pomoże zmieniaj listwę, dostęp nie najlepszy najlepiej odkręcić przepustnicę, potem listwę używając typowego klucza imbusowego w kształcie L ze skróconą krótszą nóżką. Ja zmieniałem a aucie żonki, absolutnie nie lała tylko końcówki były ufajdane nagarem bo silnik bryzgał wtedy olejem od zniszczonych gumek zaworowych, za sprawną używkę łącznie z regulatorem dałem 120 na allegro więc tanio.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pawel3GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 29, 2012 22:44
Lokalizacja: Szczecin

2.0 2E Golf 3 GTI Edytion

Post autor: Pawel3GTI » czw kwie 19, 2012 22:54

siemka mam maly problem z moim mk3 2,0 benz 2E 115km czasem gdy jade pomiedzy 2tys a 3 tys dziwnie sie zachowuje a dokladniej dochodzimy do 2 tys obrotow i lapie muła potem nagle podbija po 500 obrotow i tak szarpie ze nie da sie prowadzic jedna reka ;/ i zwieksza po 500 obrotow w ciagu sekundy potem mula znowu 500 znowu muł i tak do konca obrotomierza ale czasami jak wcisne sprzeglo depne do 6 tys obrotami i juz jest ok ale po chwili to wraca lub nie on taki zaskakujacy z tym jest zalezy od jego humoru co to moze byc?? moze to byc wina tego ze jechalem nim 100-150km bez przeplywomierza spalal 40l/100km i musi sie przepalic?? mowili mi ze po tym powrocie zostal taki nagar w silniku ze muse to teraz przepalic co wy na to ??????



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: dziabi3 » czw kwie 19, 2012 23:10

kolego ja przeżywałem walkę z wtryskami


więc kupiłem cały silnik punto gt z osprzętem a mój delikatnie nie równo chodził i tak samo jak ty obstawiałem wtryski czyściłem u wernera w bydgoszczy i dalej to samo a facet to szpec w tych sprawch a wtryski dostały konkretne czyszczenie

ale wracając do tematu , te wtryski co dałem do czyszczenia były całkowicie zalepione , tzn ich wloty z listwy były zalepione czarnym szlamem sadzą i opiłkami miedzianymi , przerażony tym faktem ze te wtryski co siedzą w moim aucie są jeszcze gorsze oddałem je do czyszczenia

ps w wlotach wtrysków są filterki , wkręca się wkręta 1 cm i wyciąga a nowe można kupić rzem z gumkami po 6 zł


po odebraniu i założeniu czystych wtrysków oglądnąłem sobie moje i okazało się ze ich filterki są idealnie czyste

więc mogą być brudne lub nie


ale u mnie powodem jest zapłon który przestawia się o 2 3 stopnie czyli map sensor w ecu chyba mówi da da


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Tomaso007 » pt kwie 20, 2012 22:06

Paweł Marek pisze:absolutnie nie lała tylko końcówki były ufajdane nagarem bo silnik bryzgał wtedy olejem od zniszczonych gumek zaworowych

No to by wyjaśniało u mnie objawy szarpania, bo w moim silniku uszczelniacze też były do wyje...a. Oleju wpier..ał z litr na 500km. Uszczelniacze wymieniłem i od tamtej pory oleju wcale nie bierze! Niestety szarpie,,, :grrr: To nic.. mój znajomy ma 2E, który ładnie chodził wyjęty na wierzchu... podjadę do niego i pożyczę listwę, by podmienić u siebie i sprawdzić... :bigok:



Tomaso007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 14, 2008 18:34
Lokalizacja: Okolice Aleksandrowa Łódzkiego

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Tomaso007 » pt kwie 20, 2012 22:07

Ale problem z połączeniem VAGA pozostaje.... :(



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

2.0 2E Golf 3 => Może to wina wtrysku..??

Post autor: Gawior » pn kwie 23, 2012 15:15

Jak by ktoś był chętny to mam czystą listwę luzem do użyczenia ( na tej i na tej co mam w aucie silnik pracuje tak samo - obie sprawne ). Ja za kompletną listwę dałem 40zł ( z regulatorem ), ale to od znajomego i brałem też parę części od niego wcześniej i pewnie będę w przyszłości brał.

Wymiana listwy to około 30 min. Odkręcić przepustnicę ( uwaga na papierową uszczelkę ), regulator wolnych obrotów i można działać.
Tak jak Paweł Marek pisze, trzeba mieć imbus w kształcie litery L. Do tego skrócony z krótszej strony. Od siebie dodam, żeby lepiej to był porządny, mocny imbus, a nie z kompletu z marketu za parę zł. Taki klucz się będzie obrabiał i może obrobić otwór w śrubie, a wtedy przekichane.
Lepiej wydać parę zł na pojedynczy klucz ( bodajże rozmiar 6 ) i odkręcić nim bez problemów, niż później męczyć się z obrobioną śrubą.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości