SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MK4AKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 27, 2012 22:56

SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: MK4AKL » śr mar 28, 2012 00:38

witam , po sprawdzeniu wiązki , zegarów i ciśnienia oleju stwierdzam fakt iż jest ono zbyt niskie i migająca lampka na ciepłym silniku działa tak jak powinna

zimny silnik 2bary ciepły 1,2 - ciśnienie nie wzrasta wraz z obrotami . Jako że nie mam możliwości własnoręcznej naprawy ( ze względu na brak miejsca ) jestem zmuszony oddać to w cudze ręcę , ale ludzie wiecznie kombinują i nie potrafią tego naprawić , aczkolwiek spotkałem żetelnego Pana który zaoferował pomoc i był naprawde dokładny i określił się jasno , że ciśnienie jest za niskie - niestety on dalej robił tego nie będzie gdyż też nie ma warunków aczkolwiek przeleciał mi całą elektryke za co jestem mu wdzięczny i nie skasował mnie zbytnio , wręcz że tak powiem był to bardzo niedrogi serwis gdyż kwota była na poziomie 0,7 L ( a nawet inną usterke

ale do sedna , w krakowie nie mogę znaleść dobrego nie drogiego mechanika , sami kowale ,,, a co gorsze ja nie chcę konia podkuć lecz naprawić samochód a mowa o silniku , byli nawet tacy uważający iż 1,2 bara to super ciśnienie , że większe niż 3 bary mi wypłyka panewki ( co było ciekawe ) i że jak nie spadnie poniżej 0,5 bar to nie mam co się martwić (ps mi już było żal mojej wyjącej z braku smarowania głowicy i kultury pracy TDI)

obecnie sam się martwię czy jest po co miske już zdejmować aby wał i panewki oglądać , bo znawcy tak długo oglądaja mi ten silnik że :rozpacz:

zakładam że awari uległa pompa ( bo co innego przy 140 tyś przebiegu) swoją drogą nie ma stuków jak przy przekręconej panewce itd jest tylko wycie jak na tokarce przy śmiesznym posówie i braku chłodziwa i z czasem praca diesla przy czym wbrew opini kowali gaszę silnik ( a oni chcą sobie posłuchać)

wybaczcie mi długą lekturę i błędy ort bo niestety z tym mam zawsze problem a w obecnym stanie już zwłaszcza ,

CHCIAŁBYM poznać waszą opinie
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2012 10:10 przez MK4AKL, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

SR AKL golf mk4 1,6l

Post autor: marcin7x5 » śr mar 28, 2012 09:47

Może tylko wystarczy wyczyścić smok w misce. Czasami tez takie kłopoty potrafi sprawic słynny juz filtr oleju.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: PAPAYOS » śr mar 28, 2012 20:50

Spróbuj wymienić filtr oleju, najprostsza a zarazem częsta przyczyna migającej kontroli. Jeśli nie pomoże zdejmij miskę może faktycznie smok jest uwalony. Lub to co najgorsze silnik domaga się remontu. :)

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

MK4AKL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 27, 2012 22:56

SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: MK4AKL » czw mar 29, 2012 22:43

jesli będzie wymagał remontu , to będzie SWAP , problemem jest brak miejsca i mieszkanie w blokowisku PS nie mam filtrona :)



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: PAPAYOS » pt mar 30, 2012 06:32

MK4AKL pisze:PS nie mam filtrona
Moim zdaniem Filtrony wcale nie są takie złe.... :)

Należy wspierać Polską gospodarkę.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: marcin7x5 » pt mar 30, 2012 13:26

Moim zdaniem Filtrony wcale nie są takie złe....
Moim też. Wymiana to jednak najtansza i najszybsza 'diagnostyka' stanu silnika.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: SR AKL golf mk4 1,6l - niskie cisnienie oleju

Post autor: Jessy » śr kwie 18, 2012 21:15

PAPAYOS pisze:
MK4AKL pisze:PS nie mam filtrona
Moim zdaniem Filtrony wcale nie są takie złe.... :)

Należy wspierać Polską gospodarkę.
Polska może i tak, ale ostatnio na opakowaniu filtrona było napisane Made IN Ukraine


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości