zawór ogrzewania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

zawór ogrzewania

Post autor: Canadian » wt sty 31, 2012 22:43

Hej !!!

Czy ktoś mi powie gdzie znajduje się w Golfie MkII taki właśnie zwór, a właściwie dwa zaworu połączone ciękim gumowym węzykiem, jak widać na zdjęciu z aukcji http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... e849d8f130" onclick="window.open(this.href);return false;

wiem że takowe zaworki znajdowały sie w golfach bo kiedys w innym moim golfie mechanik taki wyciągnoł i zastąpił rurką, twierdząc że są nie potrzebne, a lubią sie zacinac... a ja mam problemik z nie dogrzanym silnikiem i brakie ciepłego powietrza (nagrzewnica nie cieknie).

Ogladałem wszystkie połączenia przewodów ukladu chłodzenia i nic nie znalazłem... czy to może się znajdować przy nagrzewnicy ??
A może nie we wsystkich Golfach coś takiego było ... moj Golfik jest z 91r. 1.8 RP

Pozdrawiam


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

zawór ogrzewania

Post autor: marcinek84 » wt sty 31, 2012 22:54

Te zaworki znajdują się pod maską zaraz przed nagrzewnicą poniżej masz foto jak ma być
Obrazek
Co do nie dogrzanego chyba to aż tak to nie ma wpływu te zaworki a termostat sprawdzony?


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zawór ogrzewania

Post autor: Paweł Marek » wt sty 31, 2012 23:08

Canadian, wręcz przeciwnie, obecność tych zaworków zwłaszcza jak już nie działają dobrze, a nigdy nie działają po tylu latach wręcz pogarsza ogrzewanie bo zmniejsza przepływ płynu przez nagrzewnicę. Zresztą to był wynalazek krótko stosowany, w golfach III już z niego zrezygnowali, czyli z tymi rurkami masz dobrze zrobione. A przyczyn niedogrzania silnika szukaj w termostacie, wnętrza również w termostacie i w klapce regulującej nawiewu dziurawej albo w nagrzewnicy, czytaj forum ostatnio tematów o tym jest mnóstwo wszystkiego się dowiesz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Canadian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 20, 2004 23:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

zawór ogrzewania

Post autor: Canadian » śr lut 01, 2012 14:02

Termostat wymieniony... a stary sprawdzony i byl dobry...
Już kiedyś poruszałem ten temat, i stanelo na plukaniu chlodnicy i jak nie pomoze to tez nagrzewnicy. Po prostu szukam czegos po drodze zanim sie wezme za plukanke;D (dla mnie to ostateczność - pogoda troche nie sprzyja:)
Co do dwuch grubych węży to gdy włączy się wiatrak, górny jest gorący a dolny letni (termostat wymieniony - wiec nie wiem co jeszcze moze byc nie tak ?)...kolejny obiaw to wskaźnik temperatury cieczy na zegarach nie pokazuje optymalnego nagrzania się silnika tylko tak jakby lekko był nie dogrzany i nie ma ciepłego powietrza z dmuchawy - ale wentylator chlodnicy chodzi i to dosyc czesto! (czujnik termiczny chlodnicy wymieniony na nowy).

Dlatego szukałem tych zaworków ale jednak ich niemam...

Aha a czy pompa moze byc az tak slaba ze nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia ? czy są jakies objawy wadliwej pompy wody np. chalas albo coś innego ?

A postów troszke jest ostatnio o tej tematyce;) wiec powertuje forum;D Ale uwarzam ze kazdy przypadek jest troszke inny, i sa inne srodki zapobiegawcze;D

Aha jeszcze jedno pytanko !;D

Wyczytałem też - że jest drugi termostat przed nagrzewnicą, jak tak to gdzie go szukać ??? Jeszcze w komorze silnika czy moze już gdzieś przy nagrzewnicy ?? (bo te zawory to raczej nie mają nc wspólnego z termostatem ?)

Pozdrawiam


... Golf MkIII 1.6 AEE '95r !!! ... fan marki;]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

zawór ogrzewania

Post autor: Paweł Marek » śr lut 01, 2012 16:01

niema więcej termostatów tylko ten zasadniczy w pompie wody i ten o który pytałeś - niepotrzebny. Coś jest nie tak z włącznikiem w chłodnicy jesli wentylator włącza się zanim dolny waz zrobi się porzdnie gorący. Mozna by ten nowy włącznik pretestowac w garnku z podgrzewaną wodą czy włącza jak powinien.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości