1.4i - problem z EPC

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.4i - problem z EPC

Post autor: grg474 » śr maja 11, 2011 23:58

ziomalb1, może jednak zanim zaczniesz słuchać tego swojego mechanika to weź wymień ten czujnik - a potem po skasowaniu błędów daj znać czy pojawia się nadal błąd przepustnicy.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8810
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.4i - problem z EPC

Post autor: marcin7x5 » czw maja 12, 2011 10:28

U mnie wywalało też bład przepustnicy po tym jak poleciał czujnik cisnienia w kolektorze ssącym.



ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » czw maja 12, 2011 19:38

grg474 pisze:ziomalb1, może jednak zanim zaczniesz słuchać tego swojego mechanika to weź wymień ten czujnik - a potem po skasowaniu błędów daj znać czy pojawia się nadal błąd przepustnicy.
Na razie zakupiłem ( czekam na wysyłkę ) czujnik i dam go mechanikowi zobaczymy co dalej o przebiegu prac poinformuje na forum mam nadzieje ze ten czujnik będzie dobry i auto będzie śmigać a z czasem kupie nowy i wymienię sam podpatrzę gdzie on się znajduje (nie bardzo wiem gdzie on sie znajduje mechanik powiedzał ze ciężko się do nie go dostać ale coś chyba wkręca :grrr: ) i będę o parę złociszy bogatszy



ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » pn maja 30, 2011 21:34

Witam a więc jestem już po wymianie nie stety padł czyjnik połozenia wału korbowego zakupiłem aż 3 sztuki i co sie okazało że to nie te ale cóż mechanik zamawiał :grrr: kasę za błedne decyzje pozwracał :okej: w końcu wymontował wadliwy czujnik i tak ruszyłem na poszukiwania a więc serwis Seat 350-400 zł znalazłem używkę za 50 zł zakup trafny działa wymiana + ustawienie i czyszczenie przepustnicy koszt 200 zł, a chciał mnie namówić na wymianę przepustnicy ale powiedziałem mu żeby sobie dał spokój,na benzynie działa ok lecz na gazie lekko falują obroty ale wyczyścił tak powiedział :chytry: mam jeździć parę dni i na kontrole do niego czy się nie pokazały nowe błędy oczywiście sprawdzenie w cenie którą zapłaciłem :kac: ,narazie jezdze pierwszy dzień co dalej sie bedzie działo dam znać pozdrawiam i dziękuję za pomoc mi okazaną :pub:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.4i - problem z EPC

Post autor: grg474 » pn maja 30, 2011 22:49

czyli jednak nie przepustnica :)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » wt maja 31, 2011 14:00

grg474 pisze:czyli jednak nie przepustnica :)
Witam przepustnica jest ok na paliwie działa normalnie ale na gazie czasem obroty falują ale jak się przegazuje lekko wszystko powraca do normy ale dziś znów sie zaświeciła kontrolka EPC :grrr: ale auto jedzie normalnie po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika znikło EPC kazał jeździć to jeżdżę i pod koniec tygodnia bede u niego na kontroli i sprawdzeniu błędów dam znac co dalej z moim czerwonym rumakiem :cool:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

1.4i - problem z EPC

Post autor: grg474 » wt maja 31, 2011 18:46

ziomalb1, a czy czasem nie ma przyczyny w instalacji gazowej??


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » wt maja 31, 2011 19:39

grg474 pisze:ziomalb1, a czy czasem nie ma przyczyny w instalacji gazowej??
Witam raczej nie jest nowa nawet 10 tyś km nie zrobiłem na niej ,dziś dodatkowo kupiłem http://www.stp.com.pl/produkty/paliwa.html" onclick="window.open(this.href);return false; wlałem i jeżdżę na paliwie pytanie do Was koledzy ktoś już coś takiego stosował jakie macie opinie na temat tego produktu pomaga czy nie raczej nie szkodzi :crazy:



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

1.4i - problem z EPC

Post autor: Jacek75 » pt cze 10, 2011 15:22

A po cholere lejesz STP do benzyny jak mówisz, że faluje na gazie?! rety...Instalacja LPG do regulacji...
Pewno mapy rozwala jak pojeździsz na gazie i wrocisz na benzyne to masz EPC.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » pt cze 10, 2011 16:44

Jacek75 pisze:A po cholere lejesz STP do benzyny jak mówisz, że faluje na gazie?! rety...Instalacja LPG do regulacji...
Pewno mapy rozwala jak pojeździsz na gazie i wrocisz na benzyne to masz EPC.
Witaj byłem u gazownika i instalacja gazowa jest ok przepustnica jest zabrudzona i ma takie objawy na gazie ale nie zawsze czasem jest tak że silnik pracuje czysto na gazie a czasem faluje jak go prze gazuje wszystko wraca do normy :crazy:



ziomalb1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 09, 2011 18:54
Lokalizacja: RYBNIK/WROCŁAW

Re: 1.4i - problem z EPC

Post autor: ziomalb1 » ndz cze 19, 2011 13:10

Witajcie proszę o pomoc wyczyściłem i skalibrowałem na vagu przepustnice w seacie ale cały czas pokazuje mi błąd przepustnicy po wymontowaniu oddałem ja do sprawdzenia do serwisu seata diagnoza usterka elektryczna nie opłaca się naprawiać koszta na pytanie do serwisanta czy jak zakupie używana np z 2008 r to będzie działać odpowiedział proszę przywieść i zrobimy ale za jaka kwotę może ktoś się wypowie znalazłem używana przepustnicę CORDOBA PRZEPUSTNICA 1.4 16V 2008 r :blush: czekam na odpowiedzi powiem tak zależy mi na czasie na początku lipca wyjeżdżam z dziećmi na wczasy a zostało mało czasu na wymianę :banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości