Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

50zlotych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 05, 2011 12:21

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: 50zlotych » śr sty 05, 2011 12:46

Witam :bajer:

Mam Golfa 4 1,4 16V silnik APE, 2000r.
Czas na pierwszą wymianę rozrządu gdyż mam 95000km.
Zamówiłem kompletny zestaw:

Paski - Gates
Rolki - Ina (LUK)
Pompa - Dolz
Cena 450zł

Z tego co się orientowałem to pasek (gates) i rolki (Ina) są dobre.
1) jak z pompa???
2) jaki kupić płyn chłodniczy? nie chce żeby mechanik mnie skasował za swój płyn. Koncentrat czy normalny 5l i ile litów wchodzi do mojego auta?
3) czy każdy mechanik dobrze przeprowadzi wymianę rozrządu? dają oni jakąś gwarancje? zostawiacie im samochód czy patrzycie na ręce? :rotfl: no w końcu co innego wymiana oleju a rozrządu :rotfl:
4) ktoś wie jak wygląda taka wymiana? tzn co się zdejmuje? zderzak itp

Dzięki za pomoc ;)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: stonefree » śr sty 05, 2011 18:35

50zlotych pisze:jaki kupić płyn chłodniczy?
Najlepiej koncentrat G12 z serwisu, nie będzie droższy niż jakikolwiek inny dobry płyn ze sklepu.Potrzebujesz teoretycznie koncentratu na 6 litrów płynu + woda destylowana, chociaz i tak pewnie wszystko nie zejdzie, wiec mozna zalac najpierw wodą, nastepnie spuścić ją, wlac koncentrat i uzupełnic wodą.
50zlotych pisze: czy każdy mechanik dobrze przeprowadzi wymianę rozrządu?
Tego nie wiesz , dpopóki cos nie walnie z jego winy :).Trudno też Panu patrzeć na ręce, wiec zanim oddasz popytaj czy ma dobrą opinie.
50zlotych pisze:ktoś wie jak wygląda taka wymiana?
NIe zdejmuje się zderzaka, jedynie osłony pod silnikiem, pasek,napinacz, koło pasowe, osłony rozrzadu i podnosi silnik bo trzeba wyjąć prawa poduszkę. Przy okazji trzeba sprawdzić i ewentualnie wymieni uszczelniacze na wale i wałkach,Przy okazji zwróć uwage na ewentualne wycieki do gniazd świec zapłonowych, bo może trzeba uszczelnić pokrywę zaworów. No i przy okazji mycie odmy.



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: juro » śr sty 05, 2011 20:30

Ja bym ci poleciła takie części w takiej kolejności:
Paski - Contitech, Gates
Rolki - SKF, Rouville, Ina,
Pompa wody - SKF, Hepu
Dobrym płynem jest Hepu P999/G12.



Awatar użytkownika
mirek99mtg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 20:46
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: mirek99mtg » śr sty 05, 2011 22:02

Czas na pierwszą wymianę rozrządu już dawno minął bo VW zaleca wymianę po 5 - 6 latach lub 90 tys. km a jeśli u ciebie jest już 10 lat to pogratulować szczęścia, u mnie po 5 latach i 80 tys. km ori fabryczne paski były już marne. Jeśli chodzi o paski to słyszałem , że continental (contitech) są pewniejsze od gates ( ja mam paski contitech, rolki ina, pompę rouville, płyn febi). Proponuję od razu wymienić pasek wieloklinowy napędu osprzętu i rolkę napinacza jeśli jeszcze nie wymieniałeś. Powodzenia :D



50zlotych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 05, 2011 12:21

Re: Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: 50zlotych » pt sty 07, 2011 15:03

mirek99mtg pisze:płyn febi
chodzi o G12? Mam zamiar go kupić. I chyba 3 litry wystarczą? Tzn 3 litry koncentratu i 3 litry destylowanej bo podobno 6 litrów wchodzi :bajer:
mirek99mtg pisze: Proponuję od razu wymienić pasek wieloklinowy napędu osprzętu i rolkę napinacza jeśli jeszcze nie wymieniałeś.
Pasek klinowy nie jest drogi to kupie. Ale o jaką rolkę Ci chodzi? Od rozrządu czy od paska klinowogo? Bo rozrząd kompletny wymieniam, i są w komplecie 4 rolki w tym chyba 2 napinające.
stonefree pisze: i podnosi silnik bo trzeba wyjąć prawa poduszkę
jak cały silnik na łańcuchach się wyciąga???
Trochę mnie to przeraża ale wybrałem droższego mechanika, więc mam nadzieję że zrobi dobrze :bajer:



Awatar użytkownika
mirek99mtg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 20:46
Lokalizacja: małopolskie

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: mirek99mtg » pt sty 07, 2011 22:47

1. Płyn febi różowy i w sklepie będą wiedzieli o co chodzi, też chyba kupowałem 3 l ale nie pamiętam dokładnie
2. Chodzi oczywiście o rolkę napinacza paska wieloklinowego, nie jest droga
3. Nie cały silnik się wyciąga tylko trzeba go podwiesić z jednej strony żeby odkręcić poduszkę



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: Qto » pt sty 07, 2011 22:51

50zlotych pisze:chodzi o G12? Mam zamiar go kupić. I chyba 3 litry wystarczą? Tzn 3 litry koncentratu i 3 litry destylowanej bo podobno 6 litrów wchodzi :bajer:
płyn polecam z serwisu (Skody bo sporo taniej), kupujesz 3l i zalewasz...później wody do pełna :bigok: Ja przed zalaniem koncentratu przepłukałem kilka razu układ samą wodą destylowaną.



Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: Dydzio » wt lut 24, 2015 23:09

Podpinam się pod temat, muszę wymienić rozrząd, wg. dokumentów ostatnia wymiana 70kkm temu. Kupiłem "markowy" Ruville z pompą Dolz, nie najtańszy i troszkę dźwignęło mi się ciśnienie... Dostałem ładny kartonik Ruville, otworzyłem, paski Ruville same wyskoczyły, a dalej rolki, przyglądam się, na każdej znaczek "INA"... Pompka Dolz była droższa, myślałem, że lepsza, od drugiej aukcji tego samego Sprzedającego, ale niestety, łopatki plastikowe :|
Powiedzcie mi, czy bardzo powinienem się wkur.... zdenerwować? Czy też może nie jest tak źle jak to widzę?
Zestaw kosztował 415zł, ni to dużo, ni to mało...



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: ->KoRbA<- » wt lut 24, 2015 23:13

Ruville to tzw. "pakowacz". Były już historie, że na elementach Ruvilla jest logo INA. Nic tylko się cieszyć ;) INA dostarcza części na pierwszy montaż. Niestety nie bardzo rozumiem historię z pompą... Coś z nią nie tak?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: Qto » wt lut 24, 2015 23:17

Dydzio pisze: łopatki plastikowe
uspokoję Cię jeśli napiszę, że moja fabryczna pompa też miała plastikowe ?



Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: Dydzio » wt lut 24, 2015 23:28

Qto pisze:uspokoję Cię jeśli napiszę, że moja fabryczna pompa też miała plastikowe ?
Ciutkę :) Chyba za dużo czytam tych internetów...
->KoRbA<- pisze:Niestety nie bardzo rozumiem historię z pompą... Coś z nią nie tak?
Autko z Austrii, w papierach nie znalazłem wzmianki o wymianie pompy kiedykolwiek, więc po 170kkm chyba warto? Reszta rozrządu (niby pisze o pasku, ale zakładam że nikt nie oszczędzał na rokach) robiona przy 99kkm w 2007r.



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: ->KoRbA<- » śr lut 25, 2015 00:01

Chodziło mi bardziej o pompę, którą zakupiłeś :) a co do pompy na aucie, to moim zdaniem powinno się ją wymieniać zawsze przy wymianie rozrządu, więc zdecydowanie warto to teraz zrobić ;)



Dydzio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 07:41
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: Dydzio » śr lut 25, 2015 00:10

Aaaa, a to jak już wspomniałem, za dużo się naczytałem, żeby wybierać pompki z metalowymi łopatkami, a to, jaką dostałem, przekonałem się dopiero po rozpakowaniu. Zastanawia mnie też to, że pompka nie obraca się swobodnie, tylko z wyczuwalnym oporem, to normalne?



->KoRbA<-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 01, 2013 20:05
Lokalizacja: Wadowice

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Post autor: ->KoRbA<- » śr lut 25, 2015 00:20

Jak najbardziej. W końcu jest nowa i ma nowe łożysko. Bez problemu pojeździsz na niej do następnej wymiany rozrządu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości