[mk4] Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Qto, italiano_83, Michał_1977, VIP

Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Postprzez 50zlotych » Śr sty 05, 2011 12:46

Witam :bajer:

Mam Golfa 4 1,4 16V silnik APE, 2000r.
Czas na pierwszą wymianę rozrządu gdyż mam 95000km.
Zamówiłem kompletny zestaw:

Paski - Gates
Rolki - Ina (LUK)
Pompa - Dolz
Cena 450zł

Z tego co się orientowałem to pasek (gates) i rolki (Ina) są dobre.
1) jak z pompa???
2) jaki kupić płyn chłodniczy? nie chce żeby mechanik mnie skasował za swój płyn. Koncentrat czy normalny 5l i ile litów wchodzi do mojego auta?
3) czy każdy mechanik dobrze przeprowadzi wymianę rozrządu? dają oni jakąś gwarancje? zostawiacie im samochód czy patrzycie na ręce? :rotfl: no w końcu co innego wymiana oleju a rozrządu :rotfl:
4) ktoś wie jak wygląda taka wymiana? tzn co się zdejmuje? zderzak itp

Dzięki za pomoc ;)
50zlotych
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s
Auto: Golf 4
Silnik: 1.4

Postprzez stonefree » Śr sty 05, 2011 18:35

50zlotych napisał(a):jaki kupić płyn chłodniczy?

Najlepiej koncentrat G12 z serwisu, nie będzie droższy niż jakikolwiek inny dobry płyn ze sklepu.Potrzebujesz teoretycznie koncentratu na 6 litrów płynu + woda destylowana, chociaz i tak pewnie wszystko nie zejdzie, wiec mozna zalac najpierw wodą, nastepnie spuścić ją, wlac koncentrat i uzupełnic wodą.
50zlotych napisał(a): czy każdy mechanik dobrze przeprowadzi wymianę rozrządu?

Tego nie wiesz , dpopóki cos nie walnie z jego winy :).Trudno też Panu patrzeć na ręce, wiec zanim oddasz popytaj czy ma dobrą opinie.
50zlotych napisał(a):ktoś wie jak wygląda taka wymiana?

NIe zdejmuje się zderzaka, jedynie osłony pod silnikiem, pasek,napinacz, koło pasowe, osłony rozrzadu i podnosi silnik bo trzeba wyjąć prawa poduszkę. Przy okazji trzeba sprawdzić i ewentualnie wymieni uszczelniacze na wale i wałkach,Przy okazji zwróć uwage na ewentualne wycieki do gniazd świec zapłonowych, bo może trzeba uszczelnić pokrywę zaworów. No i przy okazji mycie odmy.
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy

Online: 4d 2h 30m

Postprzez juro » Śr sty 05, 2011 20:30

Ja bym ci poleciła takie części w takiej kolejności:
Paski - Contitech, Gates
Rolki - SKF, Rouville, Ina,
Pompa wody - SKF, Hepu
Dobrym płynem jest Hepu P999/G12.
juro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia

Online: 11d 18h 10m
Silnik: 1.8

Re: Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Postprzez mirek99mtg » Śr sty 05, 2011 22:02

Czas na pierwszą wymianę rozrządu już dawno minął bo VW zaleca wymianę po 5 - 6 latach lub 90 tys. km a jeśli u ciebie jest już 10 lat to pogratulować szczęścia, u mnie po 5 latach i 80 tys. km ori fabryczne paski były już marne. Jeśli chodzi o paski to słyszałem , że continental (contitech) są pewniejsze od gates ( ja mam paski contitech, rolki ina, pompę rouville, płyn febi). Proponuję od razu wymienić pasek wieloklinowy napędu osprzętu i rolkę napinacza jeśli jeszcze nie wymieniałeś. Powodzenia :D
mirek99mtg
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 6h 53m
Auto: mk4
Silnik: BCA

Re: Rozrząd Golf IV 1.4, jakość zestawu.

Postprzez 50zlotych » Pt sty 07, 2011 15:03

mirek99mtg napisał(a):płyn febi

chodzi o G12? Mam zamiar go kupić. I chyba 3 litry wystarczą? Tzn 3 litry koncentratu i 3 litry destylowanej bo podobno 6 litrów wchodzi :bajer:

mirek99mtg napisał(a): Proponuję od razu wymienić pasek wieloklinowy napędu osprzętu i rolkę napinacza jeśli jeszcze nie wymieniałeś.

Pasek klinowy nie jest drogi to kupie. Ale o jaką rolkę Ci chodzi? Od rozrządu czy od paska klinowogo? Bo rozrząd kompletny wymieniam, i są w komplecie 4 rolki w tym chyba 2 napinające.

stonefree napisał(a): i podnosi silnik bo trzeba wyjąć prawa poduszkę

jak cały silnik na łańcuchach się wyciąga???
Trochę mnie to przeraża ale wybrałem droższego mechanika, więc mam nadzieję że zrobi dobrze :bajer:
50zlotych
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 0s
Auto: Golf 4
Silnik: 1.4

Postprzez mirek99mtg » Pt sty 07, 2011 22:47

1. Płyn febi różowy i w sklepie będą wiedzieli o co chodzi, też chyba kupowałem 3 l ale nie pamiętam dokładnie
2. Chodzi oczywiście o rolkę napinacza paska wieloklinowego, nie jest droga
3. Nie cały silnik się wyciąga tylko trzeba go podwiesić z jednej strony żeby odkręcić poduszkę
mirek99mtg
Mały gagatek
Mały gagatek

Online: 6h 53m
Auto: mk4
Silnik: BCA

Postprzez Qto » Pt sty 07, 2011 22:51

50zlotych napisał(a):chodzi o G12? Mam zamiar go kupić. I chyba 3 litry wystarczą? Tzn 3 litry koncentratu i 3 litry destylowanej bo podobno 6 litrów wchodzi :bajer:

płyn polecam z serwisu (Skody bo sporo taniej), kupujesz 3l i zalewasz...później wody do pełna :bigok: Ja przed zalaniem koncentratu przepłukałem kilka razu układ samą wodą destylowaną.
Sprzedam: wiązkę Climatronica do mk4
Qto
_
_

Online: 182d 20h 38m
Auto: MK 4 1.4
Silnik: APE

Powrót do Benzyna