golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » ndz wrz 12, 2010 21:33

witam. mam problem ze swoim golfem 2 1.3 NZ. przejrzalem forum, ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moj problem. mianowicie, gdy silnik jest zimny, samochod mi gasnie, musze mu dluzsza chwile gazowac, zeby nie gasl. ponadto, w trakcie jazdy, nawet gdy silnik jest cieply strasznie samochodem szarpie. na kazdym biegu, i podczas dodawania gazu, i podczas popuszczania pedala gazu, nawet gdy jade rownym tempem. moja wiedza nt. motoryzacji jest na miernym poziomie, wiec prosze o wyrozumialosc. co robic? dzieki z gory za pomoc.

prefiksy!


golf II 1.3 NZ :*

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: p8pepe » pn wrz 13, 2010 10:43

Ja mam/miałem podobny problem i przyczyną jest zapowietrzanie się układu paliwowego. Jeśli tak jest u ciebie to na odpalonym silniku będziesz słyszał bąbelki powietrza wracające do baku (tylko musisz zatankować tak z przynajmniej do połowy zbiornika).

Na ciepłym trzyma ci wolne obroty? Nic nie faluje?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 13, 2010 11:30

smolisty, więc musisz jeszcze poczytać. Akurat NZ to prosty wtrysk, masz tam do sprawdzenia przede wszystkim układ zapłonowy, przepływomierz, styczniki przepustnicy, zawór powietrza dodatkowego. Wszystko znajdziesz wyszukiwarka na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » wt wrz 14, 2010 18:06

p8pepe, na ciepłym wolne obroty są w porządku.

Wymieniłem dzisiaj kopułke i paluszek, bo były w kiepskim stanie. Dalej to samo... Co teraz? Przewody, świece?

[edit] wymieniłem czujnik temperatury (ten niebieski) i chodzi lepiej... ale tylko czasami. Nie mogę znaleźć sondy lambda! Czytałem, gdzie powinna się znajdować i nie znalazłem. I jeszcze jedna sprawa: do czego idą kable od czujnika temperatury?

W razie czego, dorzucam zdjęcie silnika. Rzućcie okiem z łaski swojej. Pozdro

http://img812.imageshack.us/i/dsc00745s.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


golf II 1.3 NZ :*

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » śr wrz 15, 2010 21:24

Warto jeszcze nadmienić, że gdy wyciągnę tą nieszczęsna niebieską wtyczkę od tego nieszczęsnego czujnika (wymienionego), to obroty się podnoszą, nie falują, a samochodem nie telepie. Co poradzicie?


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 15, 2010 22:14

sprawdx jego opory wg norm są na forum, a jeśli bedą ok to nalezy uznac że masz za uboga mieszankę, być może wystarczy wkręcić śrube regulacyjną na przepływomierzu najlepiej po kontrolą analizatora spalin. Może być za niskie ciśnienie paliwa. I sprawdź ten stycznik przy przepustnicy - prosty jest - włącz /wyłącz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

Re: golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » pt wrz 17, 2010 22:35

Jest znaczna poprawa. Wężyk, który idzie od tego kombajna (zdjęcie) do silnika był dziurawy i dostawało się lewe powietrze. Wymieniłem wężyk i w trakcie jazdy nie ma już szarpania. Ewentualnie delikatne przy ruszaniu lub zmianie biegów.
http://img529.imageshack.us/i/dsc00746b.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wieczorem na zimnym silniku odpalił ładnie i nie zgasł, natomiast rano gasł. Tu dalej mamy problem.

Oporów nie sprawdziłem, bo nie udało mi się zdobyć omomierza. Zrobię to w najbliższych dniach.

Czy to jest sonda lambda? Bo nie mogę jej znaleźć.
http://img816.imageshack.us/i/dsc00750tk.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

No i jest jeszcze jeden problem - dużo pali, to mało powiedziane. Żre jak smok...

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


golf II 1.3 NZ :*

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: GENE » sob wrz 18, 2010 00:01

Tak to jest sonda lambda. A dużo to znaczy ile, bo mój w trasie mieści się w 6,5l a w mieście od 8,0 do 8,7l.


VWpower Golf

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » sob wrz 18, 2010 00:40

GENE, 8 - 9 l wychodzi, z czego zdecydowana większość, to trasa. Za dużo jak na taki silnik...

Jutro postaram się sprawdzić jak chodzi z odpięta sondą lambda.


golf II 1.3 NZ :*

Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Damian3942 » pn wrz 20, 2010 20:53

widze że to chyba jakaś wada tych silników, sam mam ten problem ale już się przyzwyczaiłem i wiem co i jak robić co by nie zgasł :helm: ale temat ciągle powraca zawsze tak samo 1.3 Nz i obroty :hmm: :kac:


passat b5 115KM AZM 2003r

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » pn wrz 20, 2010 21:57

Damian3942, jaki masz sposób?

Mój golfik aktualnie chodzi tak: odpalam na zimnym i od razu po odpaleniu gaśnie, no chyba, że utrzymam go dodając szybko gazu. Odpalam drugi raz, dodaję gazu, chodzi w miarę równo, zaczyna bardzo, bardzo powoli podnosić obroty i nagle... jebut, gaśnie. No chyba, że wyczuję ten moment i dodam odrobinę gazu i utrzymam go na chodzie. Taka sytuacja się powtarza aż się dobrze rozgrzeje. A gdy ruszam, to muszę sporo gazu dać, bo lubi zgasnąć. Wkurza mnie to...

[edit] Damian3942, jakie masz spalanie? Bo ja duże. Dużo za duże.


golf II 1.3 NZ :*

p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: p8pepe » wt wrz 21, 2010 01:24

smolisty pisze: Mój golfik aktualnie chodzi tak: odpalam na zimnym i od razu po odpaleniu gaśnie, no chyba, że utrzymam go dodając szybko gazu. Odpalam drugi raz, dodaję gazu, chodzi w miarę równo, zaczyna bardzo, bardzo powoli podnosić obroty i nagle... jebut, gaśnie. No chyba, że wyczuję ten moment i dodam odrobinę gazu i utrzymam go na chodzie. Taka sytuacja się powtarza aż się dobrze rozgrzeje. A gdy ruszam, to muszę sporo gazu dać, bo lubi zgasnąć. Wkurza mnie to...
Odłącz wtyczkę od niebieskiego czujnika temperatury i spróbuj odpalić na zimnym. Jeśli jest poprawa to problem tkwi w czujniku lub nie wyregulowanym składzie mieszanki, co jest tym bardziej prawdopodobne, bo masz duże spalanie.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: Damian3942 » wt wrz 21, 2010 16:44

spalanie to 6-7l trasa 7-8 misato

a metoda:

3 razy przekręcam kluczyk żeby pompa podopomowała paliwo (mają migać kontrolki nie zapalać silnik) i poin tych 3 razach palę auto nie musze przynajmniej słuchać kiedy zapalił żeby gazu dodać bo zapali i mam coś czasu żeby mu gazu dać chwilę go trzymam gazując a ruszanie jak słyszę że zaczyna gasnąć daję gazu aby tego uniknąć potem mija problem ( ale to sytuacje awaryjne jak braknie LPG) lub zima i temperatura mrozi mikser


passat b5 115KM AZM 2003r

smolisty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 20:47
Lokalizacja: podkarpackie

golf II 1.3 NZ gaśnie i szarpie

Post autor: smolisty » wt wrz 21, 2010 18:16

p8pepe, po odłączeniu czujnika temperatury w ogóle nie chce odpalić. Czujnik parę dni temu wymieniłem.

Damian3942, tak nie próbowałem. Zawsze włączam zapłon, jak pompa przestanie chodzić - odpalam.

Paweł Marek, pisałeś żebym sprawdził stycznik przy przepustnicy. Chodzi Ci o stycznik biegu jałowego? Sprawdziłem go. Po odpięciu stycznika na chodzącym silniku nic się nie dzieje - silnik chodzi bez zmian.

Omomierza jeszcze nie dorwałem.


golf II 1.3 NZ :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości