1.4 TSI 90kW - szarpanie, metaliczne stuki na biegu jałowym

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

F1le
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 14:05

Re: 1.4 TSI 90kW - szarpanie, metaliczne stuki na biegu jało

Post autor: F1le » pn cze 05, 2017 18:12

pemek21 pisze:Witam
Auto stoi w ASO od zeszłego tygodnia. Czekam na telefon. Jeśli chodzi o stuki, w celu zlokalizowania miejsca ich występowania zakupiłem sobie stetoskop diagnostyczny. Jestem prawie pewny, że to elektrozawór EVAP (Evaporative Emission System - zawór odprowadzający opary paliwa ze zbiornika).
Daj znać co z tym zaworem. Napisałeś, że nastała cisza, a więc oznacza to, że nie masz już tych drgań?

Ja mam coprawda 1.4TSI 118kw (Golf6), ale mam wrażenie i podejrzewam też to coś, po tym co powiedziałeś. Auto mam po remoncie, gdy 2 tłoki pękły (53tys km przebiegu) zrobiony na cacy i nagle (w szczególności gdy na słońcu zostawię) pojawia się przy rozruchu zadławienia (3-5) i szarpnięcia tak jakby nie dostał dawki paliwa. Gdy robi się chłodniej nie ma problemu, czyli podejrzenie pada na opary paliwa. Natomiast prawda jest taka, że po remoncie silnika, wymienionych tłokach (nic więcej się nie stało), zrobiłem rozrząd + wyczyściłem cały silnik i głowicę z nagaru, dorzuciłem nowe szklanki + uszczelniacze, silnik chodzi lepiej niż jak wyjechał nowy z salonu. Jest tak cicho i bez wibracji, że patrzę się na obrotomierz czy mi zgasł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości