Kręci, jednak nie odpala w zimę

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diver666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: pt sie 10, 2007 17:58

Kręci, jednak nie odpala w zimę

Post autor: diver666 » śr gru 05, 2012 10:30

Witam,

Znowu mam problem jak co roku z moim 1.6 ABU. Mimo, że temperatura ledwo co spadła poniżej zera, auto nie odpaliło dziś rano. Zazwyczaj odbywało się to tak: Odpalił, pochodził chwilę i zgasł. Pomagało w tym przypadku postawienie go w ciepłym pomieszczeniu na kilka godzin. Jednak teraz w ogóle nie dał oznak życia. Zdarza się również przy niższych temperaturach, że silnik nie utrzymuje normalnych obrotów (ok. 300-400) - nawet na rozgrzanym silniku. Akumulator nowy, rozrusznik po regeneracji, filtr paliwa, filtr powietrza wymieniony, nowe kable i świece. Macie jakieś pomysły gdzie można jeszcze zajrzeć?

Pozdrawiam,



jens1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 04, 2012 03:30

Kręci, jednak nie odpala w zimę

Post autor: jens1 » czw gru 06, 2012 19:32

Dla wszystkich którzy mają problemy z gaśnięciem auta po odpaleniu lub nieodpalaniem wogóle (ale słychać, że kręci) szczególnie Golfów III:

Najczęstrze powody tego (przerabiałem oba):
1. Uszkodzenie cewki zapłonowej- to, że jest iskra nie znaczy, że cewka jest sprawna! Iskra może pojawiać się w niewłaściwym momencie.
2. Uszkodzenie czujnika halla w aparacie zapłonowym.

Rozwiązanie: podmienić cewkę lub podmienić aparat. Uwaga! Cewka i aparat musza być od tego samego (lub kompatybilnego) silnka!



Awatar użytkownika
marianski696
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 26, 2012 14:06
Lokalizacja: KRAKÓW !

Kręci, jednak nie odpala w zimę

Post autor: marianski696 » czw gru 06, 2012 20:30

jens1, Wszystko OK . Tylko niech nie wymienia całego aparatu ! diver666, Sprawdz tutaj sobie jak sprawdza się sprawność czujnika halla : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=20020" onclick="window.open(this.href);return false;
I jeżeli to faktycznie hall to za 70 zł chyba na allegro widziałem !


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=496428" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości