Czujnik oleju i ciśnienie

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dejwid20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 29, 2010 15:13
Lokalizacja: KONIN <PKN>

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: Dejwid20 » pt gru 24, 2010 18:14

Koledzy mam taki Problem z swoim Golfikiem -Silnik 1.4 ABD 60kM +LPG 91r
Podczas Jazdy np z 40 km do innego miasta po drodze zaczyna piszczec i mrugac czujnik Oleju Poziom oleju jest dobry Oleju tez nie bierze na 2 tys km dolalem okolo
50Ml. olej mobil 15W-40 MINERALNY wymieniany 3 tys km temu wraz z filtrem.
Kontrolka mruga i piszczy przy predkosci okolo 70km/h wtedy przygazuje i przestaje piszczec i za jakis czas znow piszczy.
Zatem pojechalem Do mechanika i mierzyl Vw ciśnionko oleju i wynik byl taki;

-Na wolnych obrotach 0.4bara
-na obrotach 2 tys pokazuje Okolo 1.7bara
>>Czy to dobre ciśnienie..??
Co moze byc przyczyna ze to pika? moge zatrzec silnik?? i dopowiem tylko ze mam Czujnik Oleju Koloru ,,CZARNEGO<<



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: Paweł Marek » pt gru 24, 2010 20:33

marniutkie ciśnienie, nominalne przy 2000 to 2 bary a na wolnych 1.2 bara. Więc coś się kończy. Może tylko pompa a może silnik zużyty. W tej sytuacji nad samymi czujnikami możesz się nie zastanawiać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dejwid20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 29, 2010 15:13
Lokalizacja: KONIN <PKN>

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: Dejwid20 » pt gru 24, 2010 21:30

to mnie postraszyłeś z tym silnikiem ile taki silnik kosztuje..??? a tego cisnienia ni idzie jakos podkrecic..?? slyszalem ze paski czy lancuszek mozna podciagnac prawda To..? dziekuje za odpowiedz WESOŁYCH ŚWIAT



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: Paweł Marek » sob gru 25, 2010 00:42

Skąd mam wiedzieć, silnik wymaga dalszej diagnozy, mógłbym ci na święta życzyć żeby to była tylko wina pompy, albo że mechanik miał zepsuty manometr ale świat nie jest taki różowy. Ceny silników nie sa wysokie zobacz na allegro - ale najpierw diagnoza, potem leczenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gello1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: pt sie 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krasnystaw

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: gello1 » sob gru 25, 2010 03:37

Dejwid20, sluchaj pasek to sobie moźesz w spodniach naciągnąć. A łańcuch na szyji a auta nie dotykaj bo zrobisz jemu i sobie krzywde jak będziesz te paski i łańcuchy naciągał podciągał i nie wiem co tam jeszcze bo bajki opowiadasz he:/



Awatar użytkownika
Dejwid20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lis 29, 2010 15:13
Lokalizacja: KONIN <PKN>

Czujnik oleju i ciśnienie

Post autor: Dejwid20 » czw sty 06, 2011 20:41

pojechałem do magika kazal wymienic Olej na CASTROL MAGNATEC koszt 89 zł 5L i narazie jest spokoj nic nie piszczy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości