Swap 2.0 aqy na 1.8t auq

Masz problem ze swoim VW? Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, grg474, marcin7x5, VIP

ZetMk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 16:03

Swap 2.0 aqy na 1.8t auq

Post autor: ZetMk4 » pt paź 13, 2023 20:40

Siemanko wszystkim, jestem na etapie kompletowania gratów do swapa z 2.0 aqy na 1.8t auq z octavii rs
Szczegóły poazdu:
2.0 aqy gaz na linke
zegary immo2 bez can(pin immo znam, zakoduje do nowego sterownika)
szczatkowy can(niepamietam czy idzie w modul komfortu i abs)

mam :
Silnik, skrzynie, pol osie, wiazke silnika ze sterownikiem i pudelkiem przekazników(są dwa). icki, pedal hamulca i gazu i jakies pierdółki

I tu pojawia się moje pytanie, co jeszcze nalezy skompletowac aby wpelni wszystko działało?
Pedal sprzegla z czujnikiem?
lewarek zmiany biegów razem z linkami
Szczerze to niemam pojecia co jeszcze

Pytanie nr. 2 jakie zmiany w elektryce na lączeniu wiazki silnika z wiązka ze srodka auta bedzie trzeba przeprowadzic aby to działało?
jakie zmiany bede musial przeprowadzic w skrzynce bezpiecznikow.

Auto ma odpalac i jezdzic, pierdołami typu klima, abs i esp się nie przejmuje wiec nie jest to niezbędne na pierwszym etapie prac.
Bede wdzieczny za wszelką pomoc oraz jestem w stanie się odwdzięczyć.



ZetMk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 16, 2022 16:03

Re: Swap 2.0 aqy na 1.8t auq

Post autor: ZetMk4 » pn paź 16, 2023 09:31

nikt nic?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Swap 2.0 aqy na 1.8t auq

Post autor: grg474 » pt paź 27, 2023 19:09

ja robiłem swap z 1,4 n 1,8 ale.. licznik był immo 2 bez can - wsadziłem z can, wymieniony był właściwie cały przód łącznie amorami, zwrotnicami, hamulcami. Pierwsza rzecz to otwórz przelotkę pod mechanizmem wycieraczek i zobacz jakie masz wtyczki. Bo mechanika to mały problem - dograć elektrykę zawsze gorzej. Wydech - też należy sprawdzić czy jest taki sam


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości