Seat Ibiza 1.9 TDI w cenie do 13 tys. zł

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Seat Ibiza 1.9 TDI w cenie do 13 tys. zł

Post autor: doggie » pn lis 27, 2017 09:02

Pastusiak pisze:
To w takim razie jak wytłumaczysz fakt że 2,0 TDI Golf V 140 koni/320 Nm nie jedzie szybciej od 2,0 FSI benzyna 150 koni/200 Nm? w najlepszym razie pojadą podobnie z przewagą dla benzyny.
Czy ja pisałem który jedzie szybciej? Pisałem o mocy użytecznej wykorzystywanej do jazdy na co dzień przy podobnej mocy, na co znaczny wpływ ma użyteczny zakres momentu obrotowego a nie o ściganiu się z wykorzystaniem maksymalnych obrotów, po drugie diesle nie są do ścigania, z założenia stworzone zostały do oszczędniejszej jazdy, mają inne przełożenia skrzyni biegów, po trzecie porównanie dotyczyło kiepskiego 1.6, którego trzeba kręcić do 3500-4000 rpm żeby to jakoś jechało vs 1.9 TDI, który już przy 2000 rpm jedzie lepiej niż 1.6 przy 4000rpm - i nie twierdzę że pojedzie szybciej. Podobnie jest z twoim przykładem, TDI ma użyteczny zakres mocy dostępny od około 1700-1800 rpm a 2.0 FSI od 3500 rpm, i tutaj tak samo - nie twierdzę że TDI jest szybsze, ma lepszy moment który lepiej zdaje egzamin w codziennej jeździe. Poza tym niezaprzeczalne jest, że 2.0 TDI będzie średnio spalało 6-7 litrów a ten drugi 10-11. Do ścigania są inne auta z innymi silnikami
Pastusiak pisze: nawet 3 lata starszy ale pełnowymiarowy kompakt, normalny bagażnik no i jednak troszkę lepsze wykonanie mimo wszystko.
nie każdy chce i potrzebuje kompakta, są ludzie którzy wolą mniejsze auta i to fakt, z którym nie należy polemizować
Kamil7 pisze: A co do Ibizy to może koszt napraw są jakieś większe co do pompowryskow, dwumasy, turbinki .
koszty są takie same jak w inny autach z tym silnikiem, należałoby postawić twierdzenie że "w TDI koszt napraw są jakieś większe co do pompowryskow, dwumasy, turbinki" a nie Seata Ibizy, bo to mylne dla czytelników



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Seat Ibiza 1.9 TDI w cenie do 13 tys. zł

Post autor: przemlin » wt lis 28, 2017 18:57

ja jeszcze dopisze że znajoma moja sprzedała taki ibize 2003 tdi 100km za 5 tyś bo... rdzewiała. Czyli błotniki przód, klapa tył, nad szyba przednią miała rdzawe kropki.Ogólnie te auta z ASZ pod maska to chyba do wyścigów... bo trasy latać takim pudełkiem to meczące.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Seat Ibiza 1.9 TDI w cenie do 13 tys. zł

Post autor: doggie » wt lis 28, 2017 23:06

przemlin pisze:ja jeszcze dopisze że znajoma moja sprzedała taki ibize 2003 tdi 100km za 5 tyś bo... rdzewiała. Czyli błotniki przód, klapa tył, nad szyba przednią miała rdzawe kropki. .
sorry ale nic nie jest wieczne a zwłaszcza VAGi, najlepiej to widać po Mk5 czy Touranie, które rdzewieją, 2008 jest jeszcze relatywnie świeża więc powinno być dobrze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości