Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ghostsmith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 20:49
Lokalizacja: Gdańsk

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: ghostsmith » śr sie 16, 2017 09:34

https://www.olx.pl/oferta/golf-iv-1-8-t ... 9e884663f3" onclick="window.open(this.href);return false;

Wart fatygi, czy może ktoś widział, opinie o tuningu, lub może nawet ktoś zna sprzedającego, samochód ?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: art_2008_a_ » śr sie 16, 2017 12:42

nie ma szans ze zdjęć i opisu powiedzieć czy wart fatygi, bez jazdy próbnej nikt nie powie czy za prawie dwudziestoletnie auto jest sens zapłacić 11 tysi
tu niby wnętrze wygląda ładnie, nawet oryginalna kierownica model 98 i w dobrym stanie jest, to raczej kwestia czy chcemy zapłacić za taką zabawkę za podwójną cenę danego rocznika.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: doggie » śr sie 16, 2017 20:25

art_2008_a_ pisze: to raczej kwestia czy chcemy zapłacić za taką zabawkę za podwójną cenę danego rocznika.
dobrze powiedziane :bigok:



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: Pastusiak » śr sie 16, 2017 22:24

Moim zdaniem 1,8T, 2,3 V5 itp tak szybko nie będą schodzić z ceny, chociaż 2,3 to czasami śmieszne pieniądze kosztują bo te silniki są średnie no ale 1,8T to jest klasyka tuningu i długo będą trzymać cenę, tak mi się wydaje to jest to samo co Golf III podstawowe kosztują pensje ale topowe w cenie dobrego Golfa IV.

Natomiast co do ogłoszenia, 3500 wyświetleń i nikt nie łyka? ładny grzmot to musi być, osobiście bałbym się kupować zagazowaną turbo-benzynę z tak podniesioną mocą, nie wiesz co, nie wiesz gdzie, zacznie coś się sypać to będziesz szukał problemu tygodniami.
Mnie tylko jedno interesuje, taka moc, gaz itd..a gość lał pół-syntetyk do silnika turbo jak w książkach nawet piszą o zalewaniu pełnego syntetyka, ciekawe jak długo turbina pociągnie :grin:
Lepiej szukać zadbane zdrowe 1,8T seria albo ewentualnie po jakieś tam remapie.

Na moje to jest inny odcień prawego błotnika względem drzwi i zdaje się brak najlejki na przednim pasie.
ciekawe ja kto na żywo jedzie bo niejeden sprzedawał 250 konne auto a na hamowni wychodziło 180 bo np pompa paliwa siadała albo cofało zapłon itp.

I jeszcze jedno jak kogoś nie stać na nabicie klimy za 100 zł a robi projekty za grube $ to trochę dziwne :grin: zapewne sprężarka do roboty, naprawy, wymiany co mocno podnosi koszta wkładu na początek i dalej można przeczytać że cos się dzieje z lpg, niby 50 zł to kosztuje ale dla sprzedającego zawsze wszystko kosztuje 30-50 zł a potem wkłąd 5 tys. :D



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: Matt_DST » czw sie 17, 2017 20:46

Nie wiem co byś nie wybrał, wrzucił tutaj to i tak użytkownik specjalista Pastusiak na podstawie zdjęć prawdę Ci o aucie powie.
Przeglądam codziennie tematy o kupnie auta i wszędzie on, o wszystkim się wypowiada. Sorry stary ale daj już spokój z tymi radami. \
Do autora jedź, zobacz, weź na stacje diagnostyczną i zastanów się czy chcesz tyle zapłacić za taki rocznik, a nie wrzucasz tutaj na forum i czekasz na decyzję życia.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: doggie » pt sie 18, 2017 09:58

Matt_DST pisze:Nie wiem co byś nie wybrał, wrzucił tutaj to i tak użytkownik specjalista Pastusiak na podstawie zdjęć prawdę Ci o aucie powie.
Przeglądam codziennie tematy o kupnie auta i wszędzie on, o wszystkim się wypowiada. Sorry stary ale daj już spokój z tymi radami. \
Do autora jedź, zobacz, weź na stacje diagnostyczną i zastanów się czy chcesz tyle zapłacić za taki rocznik, a nie wrzucasz tutaj na forum i czekasz na decyzję życia.
to nie tak do końca, po to jest forum, aby na nim pisać i doradzać, jesli ktoś nie chce to niech nie czyta, czasami w tym gąszczu i @Pastusiak coś doradzi. Inną sprawą jest że żadne forum nie zastąpi oceny auta na żywo



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1037
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: Pastusiak » pt sie 18, 2017 17:55

Dla mnie to bezsensu, to co w dziale technicznym będziemy doradzać na zasadzie "jedz sobie do mechanika"? to po co w ogole to forum?
poza tym nie trzeba byc specjalistą zeby zorientowac sie np ze ktos podnosi moc w aucie za gruba kase a nie stac go na nabicie klimy za 100 zl..itd
mysle ze kazde wskazowki sa cenne.

Na codzien jezdze 1,8T golfem iv to cos tam chyba wiem :chytry:



Awatar użytkownika
Matt_DST
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 22:55

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: Matt_DST » pt sie 18, 2017 22:39

Nie piszę o tym kto co ma, czy jeździ i na co go stać ale dla mnie jak ktoś piszę, że auto ma inny odcień błotnika i złe spasowanie to sorry ale sam się zastanów. To tak jakbyś dobierał kolor lakieru na podstawie zdjęć. Tak samo jak brak naklejki. Ja też jej nie mam, a auta nie miałem bitego, tak samo jak nie mam wlepy w bagażniku. I co wrzucę tutaj zdjęcia, a Ty napiszesz, że auto bite przód i tył, szpary za szerokie i w ogóle ulep nie warty uwagi, bo brak mu naklejek.
Jakbyś był na miejscu, widział auto to jeszcze bym uwierzył, a tak to tylko przewijam temat w dół i uśmiecham się z politowaniem.

Ok dział techniczny jest jak najbardziej potrzebny ale takie tematy jak zakup auta powinny nie istnieć. Nic nie zastąpi osobistego obejrzenia auta. Z drugiej strony jak ktoś ma kupić auto za mniej niż powiedzmy 20 tys. to nawet nie ma co się wybierać dalej jak 100km.
Poza tym czego oczekujecie w autach mających po 15-16 lat.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: doggie » sob sie 19, 2017 09:35

Matt_DST pisze:Ok dział techniczny jest jak najbardziej potrzebny ale takie tematy jak zakup auta powinny nie istnieć. Nic nie zastąpi osobistego obejrzenia auta.
Sam zacząłeś funkcjonowanie na forum od pytań o auto w tym dziale, w wielu tematach się udzielałeś a teraz twierdzisz że takie tematy nie powinny istnieć, to śmieszne. To co napisałeś jest nieprawdą, każda uwaga sie liczy, czasami bywa że ktoś już auto oglądał i może co nieco o nim napisać, ze zdjęć czasami też można wiele wywnioskować, po to jest forum i po to jest ten dział, w działach technicznych również userzy oceniają na ślepo bo jak ocenić np jakiś stuk, zgrzyt, dzwięk itp więc pomagają po omacku. Jeśli uważasz że tematy są niepotrzebne to po prostu się w nich nie udzelaj



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: art_2008_a_ » pn sie 21, 2017 10:16

Matt_DST pisze:Nic nie zastąpi osobistego obejrzenia auta
no tak, ogólnie co do zasady to tak, ale czasem wystarczy obejrzeć dobrze fotki w ogłoszeniu i widać, że auto jest zmęczone życiem, powycierane i ma mega przebieg i wtedy nie marnujemy już czasu i paliwa na podróż ileś tam km aby obejrzeć jakiegoś parcha, a ktoś kto się nie zna / nie zapyta na forum to jedzie oglądać na żywo i kończy się rozczarowaniem

a co do wypadkowości to też jednak często 2+2= 4, różne lampy, odcienie kolorów, braki wlepek i oznaczeń, brakujące elementy lub wymienione na nowe powinny jednak być sygnałem ostrzegawczym do dokładnego sprawdzenia czy auto nie było bite, w tej branży lepiej za dużo ostrożności niż za mało, ale przynajmniej na miejscu wiemy już na czym trzeba skupić uwagę przy oglądaniu nadwozia

I to nie jest tak że brak naklejki równa się dzwon, do braku naklejek zwykle dochodzi jeszcze słabo spasowany przód i wtedy kolega Pastusiak to widzi i opisuje pomagając innym i raczej się nie myli w swojej ocenie.
a że Pastusiak dużo pisze to chyba dobrze, nikt nie zmusza aby go czytać po to jest forum aby dzielić się spostrzeżeniami tym bardziej gdy ktoś codziennie jeździ podobnym autem z tym samym silnikiem to takie uwagi są bezcenne.
Matt_DST pisze:Poza tym czego oczekujecie w autach mających po 15-16 lat.
o a tu się w pełni zgodzę ... to są już stare auta i im mniej kosztują tym bardziej trzeba pogodzić się z tym, że swoje już przejeździły



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV 1.8 T 1998 rok 11000PLN Gdańsk

Post autor: doggie » pn sie 21, 2017 13:41

art_2008_a_ pisze:
Matt_DST pisze:Poza tym czego oczekujecie w autach mających po 15-16 lat.
o a tu się w pełni zgodzę ... to są już stare auta i im mniej kosztują tym bardziej trzeba pogodzić się z tym, że swoje już przejeździły
i tak i nie, także od 15 letniego auta można oczekiwać, że będzie sprawne tak samo, jak wówczas gdy wyjechało z salonu, wszystko zależy od użytkownika. Też jestem na etapie poszukiwań auta dla żony, najprawdopodobniej wybór padnie na VW UP! i też oczekuję, iż pomimo że to będzie auto używane jego stan nie będzie odbiegał od auta nowego - zawsze tego oczekuję i szukam tylko takich egzemplarzy. Przykładem jest moje a raczej mojej żony Lupo, nigdy nie sprzedaję auta niesprawnego i niczego nie ukrywam, jeśli ktoś kupuje auto ode mnie to bez względu na wiek zawsze jest ono w 100% sprawne, oceńcie sami http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=109&t=611356" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości