Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 17500 zł Świebodzin

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
violinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 01, 2017 18:49

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 17500 zł Świebodzin

Post autor: violinka » wt sie 01, 2017 18:56

Witam....
Jest to mój pierwszy post na Waszym Forum więc WITAM SERDECZNIE :)

Co sądzicie o tym aucie? Wiem, że wirtualnie niewiele da się "powiedzieć", ale Wy znacie się na tych autach, a ja niestety nic :(
Z góry dziękuję za ocenę i sugestie :)
Pozdrawiam

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yVsh1.html


Ps.:
Jestem umówiona na sobotę. Przez tel. niby wszystko super i są papiery na naprawy.
Poradźcie na co mam zwrócić uwagę? O co pytać konkretnie?
Dzięki



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: Bobzor1891 » śr sie 02, 2017 14:13

Duży przebieg, wyposażenie wcale nie jest jakies wybitne. Cena wg mnie za wysoka...poza tym zdjęcia takie, że nic na nich nie widać. Ja bym chyba sobie dał spokój, a pewnie masz kawał drogi skoro dopiero na sobotę się umówiłaś.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: Garrison » śr sie 02, 2017 16:40

Bobzor1891 pisze:Duży przebieg, wyposażenie wcale nie jest jakies wybitne. Cena wg mnie za wysoka...poza tym zdjęcia takie, że nic na nich nie widać. Ja bym chyba sobie dał spokój, a pewnie masz kawał drogi skoro dopiero na sobotę się umówiłaś.
Z całym szacunkiem, ale Twój post idealnie pokazuje jak stereotypowi Polacy kupują samochody. Gdyby przebieg wynosił 180tys. km to byłoby "na pewno kręcony, nie po to Niemcy kupują diesle, by robić niskie przebiegi". Kiedy trafia się ogłoszenie, gdzie liczba tych kilometrów jest bliska 300 tysięcy, to nagle "duży przebieg" :rotfl: Przecież to żaden nalot, jeśli jednostka jest zadbana.

Co do oględzin w sobotę, to może dlatego, że w tygodniu przeważnie się pracuje i szkoda sobie dokładać zadań po pracy, czy też przed.

Co do samego samochodu, z uwagi na fakt, że jest to 1.9TDI 105KM, to popatrzyłbym do bagażnika w celu przeanalizowania naklejki z kodami. Przede wszystkim silniki o oznaczeniu BXE miały problemy z panewkami - stukały, wychodziły bokiem. Jeśli jednak dobił 300tys. km bez ich wymiany, to raczej nic złego im się nie przydarzy. Mówię z własnego doświadczenia. W dziesięcioletniej Octavii, właśnie z tym silnikiem, 400tys. kilometrów od nowości i nie były tykane.

Druga sprawa, to zwrócenie uwagi na kody: 7GG, 7GN lub 0GG. Najbardziej urządzałby 0GG, gdyż oznacza to brak filtra DPF (przynajmniej jak wyjeżdżał z salonu, ale chyba nikt u nas tego nie dokłada). 7GN oznacza, że auto jest przystosowane fabrycznie do montażu filtra, a 7GG oznacza jego obecność, która uprzykrzy jeszcze bardziej korzystanie z auta w mieście, na krótkich odcinkach, zanim się wyjedzie na autostradę.

Wyposażenie biedne, nie ma co ukrywać. Myślę jednak, że dla kobiety wystarczające. Szczególnie jak zamierzasz jeździć sama. Elektryczne szyby z przodu są, klimatyzacja jest, radio również. Brak podłokietnika boli :helm: Najważniejsze, by technicznie wszystko grało. Zrób dłuższą jazdę testową. Niech podstawiony samochód będzie zimny - zobaczysz jak odpala, jak jeździ. Stopniowo się rozgrzewając mogą wyjść różne kwiatki - może się okazać, że nagle ma problem z rozruchem. Wtedy opcji kilka, ale najczarniejszy scenariusz to siadające pompowtryski, a to spory koszt. Pobaw się też klimatyzacją - czy chłodzi jak trzeba, czy nawiewy pracują. Szyby poopuszczaj i popodnoś - mogą wtedy wyjść popękane ślizgi. Pierdoła, ale potrafi uprzykrzyć życie.

Jeśli wszystko będzie działać jak trzeba, to osobiście przebolałbym wysoką cenę - w końcu za dobre samochody trzeba zapłacić znacznie więcej. Co do blacharki to ze zdjęć trudno o jakiekolwiek wnioski. Na pewno nie zaszkodzi wizyta na oględziny w jakimś serwisie w dalszej okolicy, coby sprzedawca i mechanik się nie znali :hmm:

PS. Jak chcesz koniecznie negocjować cenę, to popatrz na opony: który rok, w jakim stanie, czy nie są wyząbkowane (pobrudzisz sobie trochę dłonie, więc zostaw na koniec, co będziesz brudnymi łapami tapicerkę syfić :satan:), w jakim stanie koło zapasowe - zawsze to kilkaset złotych można ugrać "na nowe opony".



violinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 01, 2017 18:49

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: violinka » śr sie 02, 2017 19:06

Dziękuję za cenne uwagi i pomoc. Dziś znalazłam jeszcze jedno auto, które chciałabym zobaczyć?
Warto w ogóle?
https://www.olx.pl/oferta/golf-v-1-9-td ... a;promoted

Pozdrawiam i dziękuję :)



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: Garrison » śr sie 02, 2017 19:16

violinka pisze:Dziękuję za cenne uwagi i pomoc. Dziś znalazłam jeszcze jedno auto, które chciałabym zobaczyć?
Warto w ogóle?
https://www.olx.pl/oferta/golf-v-1-9-td ... a;promoted

Pozdrawiam i dziękuję :)
Do sprawdzania dokładnie to samo, choć z powodu pochodzenia Belgijskiego pokusiłbym się o sprawdzenie numeru VIN przez portal typu autoDNA, ewentualnie poprosić tutaj - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... start=1918" onclick="window.open(this.href);return false;. Na forum polecali też tego allegrowicza - http://allegro.pl/sprawdzenie-przebiegu ... 6e96321a40" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli nie ma historii wypadkowej, kradzieżowej to też można obadać. Kwestia tylko taka, że chociażby z uwagi na felgi 18" koszty utrzymania pójdą w górę, bo opony te są znacznie droższe. Jeszcze zostaje kwestia zimowych opon. Jak tutaj masz tylko letnie 18" to albo szukasz zimowych w tym rozmiarze (kosztowne) lub szukasz kół stalowych 15-16" i do tego opony. Tak czy tak, te koła z auta generują większe koszty, niż zakup tylko zimówek w pierwszym aucie :D

To co jeszcze rzuca się w oczy, to ten ma skrzynię 5-biegową. Można z tym żyć, ale im dłużej jeździsz autostradą, tym bardziej brakuje szóstego biegu.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: art_2008_a_ » czw sie 03, 2017 16:08

violinka pisze:ale Wy znacie się na tych autach, a ja niestety nic :(
violinka pisze:Jestem umówiona na sobotę. Przez tel. niby wszystko super i są papiery na naprawy.
Poradźcie na co mam zwrócić uwagę? O co pytać konkretnie?
Dzięki
a nie warto zabrać ze sobą fachowca, kogoś obeznanego w temacie ?
samemu bez wiedzy łatwo wdepnąć w minę .. tym bardziej w temacie tdi



violinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 01, 2017 18:49

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: violinka » pt sie 04, 2017 15:04

art_2008_a_ pisze:
violinka pisze:ale Wy znacie się na tych autach, a ja niestety nic :(
violinka pisze:Jestem umówiona na sobotę. Przez tel. niby wszystko super i są papiery na naprawy.
Poradźcie na co mam zwrócić uwagę? O co pytać konkretnie?
Dzięki
a nie warto zabrać ze sobą fachowca, kogoś obeznanego w temacie ?
samemu bez wiedzy łatwo wdepnąć w minę .. tym bardziej w temacie tdi


Oczywiście, że warto..... Ale niestety Nikogo takiego nie znam :( Gdybym "miała" taka osobę nie zawracałabym Wam tutaj głowy :)
Zapytałam o DPF to sprzedający odpisał, ze auto go nie ma, ale kodu silnika już nie podał :( Z tego pierwszego ogłoszenia ze Świebodzina, ten drugiego ogłoszenia odpuściłam.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: Garrison » pt sie 04, 2017 18:13

violinka pisze:Zapytałam o DPF to sprzedający odpisał, ze auto go nie ma, ale kodu silnika już nie podał :(
Może nie wie gdzie szukać? Nie każdy wie do końca czym jeździ, więc nie ma powodów by skreślać auto. Jak nie ma DPF to i tak spory plus. Gorzej, jeśli okaże się na miejscu, że jednak takowy jest zamontowany.



power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: power3 » sob sie 05, 2017 10:28

ja bym jeszcze patrzyl na rant drzwi i stan progow z przodu skoro najczesciej tam rdza wychodzi



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: doggie » ndz sie 06, 2017 11:46

Garrison pisze: Przecież to żaden nalot, jeśli jednostka jest zadbana.
duży to on nie był kiedys dla starych diesli, dzisiaj jest już spory, prawdopodobieństwo wydatków rośnie z każdym kilometrem, piasty z łozyskami kół - to ich końcówka zazwyczaj jeśli nie były wymieniane, +/- 300/350 zł sztuka, pompowtryskiwacze nie wiemy w jakiej są kondycji, turbina nie wiemy, nie wiemy nic o wałku rozrządu a to czuły punkt bo wycieraja się krzywki, nie wiemy jak był eksploatowany itp... itd... w ogłoszeniu mozna napisać wszystko, nie mówię że to musi być złe auto ale ryzyko drogich awarii jest już spore i absolutnie nie zgodzę się, że to żaden przelot, przelot jest już spory. Swoje Mk5 TDI sprzedawałem przy 285 km, choć było w 100% sprawne na tamta chwilę, to uważam że ryzyko rosło, dlatego sprzedałem. Nie wiadomo też czy oby ze 100...150kkm jeszcze mu nie zdjęto

Poza tym ten golf to golizna trendline jedynie z climatroniciem, nawet ESP nie ma, jak dla mnie relacja ceny/rocznika do wyposażenia jest kiepska, ja bym go nie kupił
power3 pisze:ja bym jeszcze patrzyl na rant drzwi i stan progow z przodu skoro najczesciej tam rdza wychodzi
jesli jeszcze nie był robiony to w najbliższym czasie to go czeka



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 17500 zł Świebodzin

Post autor: Sander » ndz sie 06, 2017 12:27

Zgadzam się w 100% z tym co napisał doggie!

Przede wszystkim nikt nie sprzedaje w Polsce dobrego diesla, tylko zazwyczaj jak już coś się sypie i trzeba się pozbyć problemu.

Sam się przekonałem o tym roku temu kupując w ciemno Leona BKD i walczę z nim do dzisiaj. Dużo rzeczy niby było wymieniane wg sprzedawcy, w tym dwumas, a dzisiaj mam wątpliwości czy on był w ogóle wymieniany i powoli właśnie szykuję się do szukania nowego właściciela...

A jak już chcemy kupić takie auto, to przede wszystkim diagnostyka VAG z kimś kumatym, bo kupowanie na zasadzie ładnie jeździ i odpala może być zgubne dla naszego portfela w bliskiej przyszłości.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 Świebodzin

Post autor: doggie » ndz sie 06, 2017 13:27

violinka pisze: Zapytałam o DPF to sprzedający odpisał, ze auto go nie ma, ale kodu silnika już nie podał .
w roczniku 2006 na dwoje babka wróżyła bo wg ETKA były i bez DPF czyli BKC, BXE oraz z DPF czyli BLS. Wersje 90 konne BXF, BXJ, BRU nie posiadają DPF. Warta uwagi jest też wersja 2.0 TDI 8V BMM choć ma DPF to jest bezproblematyczna, nie ma problemów z pekającymi gkowicami, napęd pompy oleju jest realizowany jak w 1.9 TDI. Ja to w ogole bym sie nie bał DPF przy założeniu że robisz większe trasy bo szukasz dizla, jesli mało jeździsz to kup 1.4 lub 1.6 MPI



tontio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 20, 2017 13:53
Lokalizacja: Częstochowa

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 17500 zł Świebodzin

Post autor: tontio » ndz sie 13, 2017 12:15

violinka jak nie znasz żadnego fachowca to możesz spróbować autotesto. Osobiście nigdy nie korzystałem, ale może warto spróbować. Swoją drogą ktoś miał z tym styczność?



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Volkswagen Golf V 1.9 TDI 2006 17500 zł Świebodzin

Post autor: art_2008_a_ » śr sie 16, 2017 12:47

violinka pisze:Oczywiście, że warto..... Ale niestety Nikogo takiego nie znam :(
to w takim przypadku doggie dobrze radzi:
doggie pisze:kup 1.4 lub 1.6 MPI
szansa, że trafisz na minę będzie znacznie mniejsza



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości