Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
RumianPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 03, 2017 23:49

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: RumianPL » sob mar 04, 2017 19:18

Witam,

jestem nowy na tym forum, przede mną również pierwszy w życiu zakup auta i padło na VW Golfa :). Auto jak w temacie, jest to model już wyprodukowany stoi w salonie i czeka... wyposażenie jak za proponowaną cenę wydaje mi się dość dobre, więc może kwestia koloru (biały pure white), a może silnik??? I to jest główne pytanie jakie chciałbym postawić, dotychczas jeździłem tylko benzyniakami bez gazu, dość sporo wyjeżdżam w dłuższe trasy 3-4 dni za miastem, łącznie robię w tym czasie jakieś 800-900km stąd pomysł na ropniaka :).

Zrobiłem mały wywiad i wiem na razie tyle jeśli chodzi o diesle VW: w skrócie 1.9 TDI super ; 2.0 TDI PD kijowo ; 2.0 TDI CR w porządku, ale ponieważ nie jestem doświadczony chciałbym się upewnić czy silnik w tym Alltrack'u (kod BA5C6U) jest godny tych pieniędzy. W planach mam i tak dobranie dodatkowej gwarancji na kolejne 2 lata, w sumie 4 lata do 80 000 przebiegu.

Bardzo proszę o jak najwięcej opinii, komentarzy i porad, czy iść w to auto, a jeśli tak to na co uważać przy eksploatacji aby jak najlepiej "go traktować", w końcu to ma być nowy członek rodziny :bajer: na kredyt ale jednak ;)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: doggie » sob mar 04, 2017 23:05

To nowy samochód jeszcze nieeksploatowany, czego oczekujesz? Utwierdzenia w dokonanym wyborze? :-) Auto to kwestia gustu, wg mnie jest jak najbardziek ok, ładny ale wydać tyle kasy na jakby nie było golfa z paroma dokładkami nadwozia i z zeszłego roku to jak dla mnie za drogo. Poza tym temat średnio spełnia reguły regulaminu tego działu, idea tego działu to ocena konkretnego egzemplarza głównie po zdjęciach, linkach do aukcji itp...



Bobzor1891
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 189
Rejestracja: sob lip 24, 2010 20:39
Kontakt:

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: Bobzor1891 » ndz mar 05, 2017 11:59

Ja za takie pieniądze nie kupiłbym golfa. Może 2 lata starsze audi a4/a6? zawsze to wygodniejsze auta, które wolniej tracą na wartości od golfa. Można tez dostac np mondeo w fajnej wersji. Wybór poza golfem jakiś jest, ale decyzja należy do Ciebie :)



RumianPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 03, 2017 23:49

Re: Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: RumianPL » ndz mar 05, 2017 12:28

doggie pisze:To nowy samochód jeszcze nieeksploatowany, czego oczekujesz? Utwierdzenia w dokonanym wyborze? :-) Auto to kwestia gustu, wg mnie jest jak najbardziek ok, ładny ale wydać tyle kasy na jakby nie było golfa z paroma dokładkami nadwozia i z zeszłego roku to jak dla mnie za drogo. Poza tym temat średnio spełnia reguły regulaminu tego działu, idea tego działu to ocena konkretnego egzemplarza głównie po zdjęciach, linkach do aukcji itp...
Widziałem, że już parę osób się pochwaliło zakupem Alltracka na tym forum toteż myślałem, że może podzielą się swoimi doznaniami z użytkowania :). Może w złym miejscu zamieściłem temat. Generalnie może nie tyle chodzi o utwierdzenie w decyzji co o informacje, przede wszystkim na temat silnika w jaki golfik jest wyposażony, a ten (lub jego bratnie wersje) chyba już miał okazję być eksploatowany. Szukałem jakiś wątków z dyskusją na temat 2.0 TDI CR 150km ale nic mi się nie udało odnaleźć... :( jeśli jest to zupełnie nieodpowiednie miejsce to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Bobzor1891 pisze:Ja za takie pieniądze nie kupiłbym golfa. Może 2 lata starsze audi a4/a6? zawsze to wygodniejsze auta, które wolniej tracą na wartości od golfa. Można tez dostac np mondeo w fajnej wersji. Wybór poza golfem jakiś jest, ale decyzja należy do Ciebie :)
Wiem trochę drogo ale i tak ma to iść w leasing, więc aż tak boleć nie powinno ;), dodatkowo na pewno uda się cenę zbić nawet o 10tyś. A audi też mi się bardzo podoba ale allroad to już inna półka cenowa, nawet 2 lata starsze :/.

Doggie jeszcze odnośnie mojego posta, mam przygotowaną dokładną ofertę z salonu w pdf ale nie wiem czy takie coś mogę wrzucić na forum.

P.S.: Przepraszam za wcześniejszego niepotrzebnego posta.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: radekrp90 » pt mar 17, 2017 09:58

Tu jest ostatnia wersja 2.0 TDI na wałkach wyrównoważających w bloku więc co do opinii to jeszcze o nich mało wiadomo (montaż tylko w MQB).
Jak dobrze pamiętam ma nawet zmienne fazy rozrządu (a przynajmniej ma fazator).

Jeśli auto Ci się podoba, a cena jest akceptowalna to czemu nie.
Auto z 4x4? Jaka skrzynia?

Sprawdzałeś ile kosztuje ta konfiguracja jako nowa z zakładanym rabatem ~5.000-10.000 PLN (tyle średnio można wycisnąć)?

Poza tym nie napisałeś ile pokonujesz kilometrów rocznie i czy w ogóle diesel ma w Twoim przypadku sens.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

tiganawlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 07, 2017 19:01

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: tiganawlkp » ndz maja 07, 2017 19:20

Witam , mam golf alltrack 184km z 10.2015 roku mam przejechane 75tys km co moge napisać o aucie hmm dla mnie spełnia wiele wiecej niż np. a4 a6 itd tez miałem wiem co pisze . 4X4 chodzi wysmienicie spalanie 6l a mam noge cięzką .Nie miałem żadnej awarii zadnego problemu nic . Cena nowego 145tys pln na full wypasie . :pub: Więc jak masz kase to nawet sie nie zastanawiaj minuty naprawde polecam golf alltrack w 100%



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: Białek » ndz maja 07, 2017 21:09

Dla mnie ta wersja to auto marzeń (prawie bo tak bezwzględnie to 184KM i DSG). Mam tylko 1.4 125KM i już to świetne auto, a dodanie mocy i 4wd to już byłaby nirwana. Poprzednie 4 moje auta miały 4wd i doceniam to rozwiązanie. 130 to sporo, ale jak masz... A jaw w leasing to przedłuż gwarancję i się ciesz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: doggie » ndz maja 07, 2017 22:31

tiganawlkp pisze: co moge napisać o aucie hmm dla mnie spełnia wiele wiecej niż np. a4 a6
każdy żyd swój towar chwali, do A4 allroad nie wspominając o A6 Allroad to mu jeszcze bardzo daleko pod każdym względem kolego, dla mnie to tylko golf a już na pewno nie za takie pieniądze



tiganawlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 07, 2017 19:01

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: tiganawlkp » pn maja 08, 2017 17:46

Masz oczywiście racje kolejnym autem jaki mnie interesuje to a4 Allroad z tym że czekam na dobry silnik to raz a dwa aż jakiś Salon będzie sprzedawał demo , jak skalkulowałem to nowe kosztuje 100% więcej niż golf a na dzis ma identycznie ten sam silnik 190km wiec sory ale audi nie jest warte kasy .300tys w życiu nigdy ;0



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10502
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: doggie » wt maja 09, 2017 17:05

tiganawlkp pisze:Masz oczywiście racje kolejnym autem jaki mnie interesuje to a4 Allroad z tym że czekam na dobry silnik to raz a dwa aż jakiś Salon będzie sprzedawał demo , jak skalkulowałem to nowe kosztuje 100% więcej niż golf a na dzis ma identycznie ten sam silnik 190km wiec sory ale audi nie jest warte kasy .300tys w życiu nigdy ;0
dla jednego nie warte, dla innego warte, tak to już jest. Dla mnie ani golf nie warty tych pieniędzy ani audi, natomiast Audi góruje pod każdym względem, oczywiście oprócz ceny ale jedni lubią Dacie a inni Jaguary. W kwestii tematu to tylko zwykły golf upiększony paroma plastikami



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: Białek » wt maja 09, 2017 17:45

Ja dodam, że 3 lata temu za podobne pieniądze kupiłem Subaru Forestera (XT 240KM), teraz trzeba na takiego jakieś 150kPLN. No szał - moc i trakcja super, do tego realne możliwości terenowe (automat i 22cm prześwitu - golf nie ma podejścia). Ale sprzedałem i kupiłem golfa, bo okazało się, że już nie mam potrzeby jazdy w terenie (wcześniej jeszcze miałem 3 samochody 4x4 i używałem ich konkretnie), subaru pali jak smok (średnia powyżej 11), do tego golf jest cichszy na autostradzie, pojemniejszy, ma większy zasięg, lepsze światła - no po prostu lepsza jazda. Zazdroszczę Ci możliwości zakupu alltracka ale może lepiej kupić zwyklejszego - nie podniesionego i bez płacenia premii za kilka kawałków plastiku? Kiedyś był płaski z 4x4, bo trakcja się przydaje, szczególnie w dieslu, teraz już nie ma. Ale kupując podniesione 4x4 spalisz więcej, a po dobrej drodze pojedziesz trochę gorzej - no i nie będę Ci zazdrościć :jezor:



tiganawlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 07, 2017 19:01

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: tiganawlkp » pt maja 19, 2017 09:34

Już mam dwa lata teraz mam go na siebie odkupiony z firmy ;0 juz jest wiec trzy latka pośmigam jestem z niego naprawdę zadowolony . Kończy mi sie teraz gwarancja zastanawiam się nad delikatnym podniesieniem mocy auta znacie jakiegoś fachowca na ten silnik lub dobrego elektronika ??



Awatar użytkownika
lajka
GTI
GTI
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 27, 2016 12:16
Lokalizacja: Nysa
Auto: Vw Golf 3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Golf Alltrack 2.0 TDI CR 2016 130tyś zł

Post autor: lajka » wt maja 30, 2017 01:09

No chyba :grin:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości