VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

kendzior37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 01, 2015 18:03

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: kendzior37 » czw sty 01, 2015 18:14

Dobry wszystkim
Zanim udam sie osobiście, chciałem znawców lepiej znających się ode mnie na temacie poprosić o wstępną weryfikację poniższego egzemplarza.
Mile widziane wszelkie uwagi i rady. Szukam Golfa Plusa i powoli przechodzę do konkretów. Na pewno nie chcę starszego niż ten i z gorszym wyposażeniem.
Jeśli macie jakieś ciekawe sugestie odnośnie innych egzemplarzy - również będę wdzięczny.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-plus- ... 34079.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Tomos15 » czw sty 01, 2015 19:26

Powiem tak: Golf jak golf, przebieg na pewno w tył i coś przód lekko się rozchodzi. Co do silnika to moim zdaniem Golfy 5 nie miały ciekawych silników bo ten 1,9 tdi to już nie to samo co stare 1,9 tdi (bo do produkcji używali części gorszej jakości), a 20. tdi to kompletna kupa. Benzyniaki też są kupa (oprócz 1,6 102 km) bo mają liczne błędy konstrukcyjne. Jeśli chodzi o takie minivany lepszym wyborem będzie Opel Zafira b z silnikiem 1,8 140 km lub najlepiej z 1,9 cdti 120 km bez DPF (150 km miały 16v i i usterkowe klapki dolotowe i często DPF). Zafira jest większa, 7 osobowa, ma lepsze siniki, wyposażenie seryjne na podobnym poziomie i sądzę że będzie łatwiej ją znaleźć w dobrym stanie i polskiego salonu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

kendzior37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 01, 2015 18:03

Re: VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: kendzior37 » czw sty 01, 2015 19:52

Dzięki za opinie.
Co do silników to też mam takie wrażenie, praktycznie 1,9 tdi w tym wypadku o ile mozna tak powiedziec to najmniejsze zło.
Nie zależy mi na pełnym minivanie, golf plus ma rozmiar jaki mi idealnie leży, coś jak altea czy c-max. Wydaje sie byc dla mnie odpowiednim autem, co sprawdziłem organoleptycznie :)
Wiec teraz najgorsze bo trzeba zakasać rękawy i zweryfikowac dostepne egzemplarze.

Co tam z przodu się rozjeżdża? Konkretnie bo nie mam na tyle wprawnego oka ;)



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: marmi m » czw sty 01, 2015 22:38

Bez przesady bo poza jednym silnikiem 1,9 gdzie są kłopoy z panewkami to nic im nie dolega i trwałością tez wiele nie odbiegają od starszych, bez problemu te 400tyś pociągnie, niejeden w niemcowni ma tyle...

Co do egzemplarza to wziąść vin i sprawdzić co gdzie piszczy, a potem albo najpierw ogląd z miernikiem lakieru....


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Tomos15 » czw sty 01, 2015 23:21

Zależy też do czego ma Ci służyć, bo wersja kombi będzie miała większy kufer. Co do silników to 2.0 tdi na pd należą do nieudanych wiadomo dlaczego, ale już wersje cr są na prawdę fajne. W tym egzemplarzu ciutkę się odcień zderzaka różni i nie jest dopasowany dokładnie do błotników. Warto podejść z miernikiem i sprawdzić


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

kendzior37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 01, 2015 18:03

Re: VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: kendzior37 » pt sty 02, 2015 00:27

Porównywalny, tyle ze automat:

http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen- ... 07d88148,1" onclick="window.open(this.href);return false;

Co znaczy jezdzic kombi wiem, bo jeżdżę takowym, chce miec pojemne auto ale nie za długie bo i żona będzie czasem popylać. Remontów póki co nie planuję, a uśmiech do tego typu zadań jest bezbłędny :)

Macie jakies uwagi co do różnic między Golfem bez i z plusem?



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Axel_1 » sob sty 03, 2015 16:35

Oczywiście statystycznie każdy VW ze skrzynią DSG ma przebieg grubo niższy niż ten sam model z manualem. :bajer:


ekodriving 4.5

Rumak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 17, 2012 00:04

Re: VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Rumak » ndz sty 04, 2015 15:47

Tomos15 pisze:Zależy też do czego ma Ci służyć, bo wersja kombi będzie miała większy kufer. Co do silników to 2.0 tdi na pd należą do nieudanych wiadomo dlaczego, ale już wersje cr są na prawdę fajne. W tym egzemplarzu ciutkę się odcień zderzaka różni i nie jest dopasowany dokładnie do błotników. Warto podejść z miernikiem i sprawdzić
Nie do końca sie zgodzę z opinia ze 2.0 pd to taka kupa znam co najmniej kilka aut które hula bez problemu z tym motorem. Oczywiscie miały one problem z głowicami ale głownie 2003/04/05/czasem 06r od 2007r vw wprowadziło poprawki w tych motorach i ostatnie lata 2.0tdi pd były dość udanymi motorami co nie do końca można powiedzieć o 1.9 którym w serii kobry bokiem wychodziły przez wadliwej jakości panewki. Bardzo dyzo osób na vwgolfv .pl ma 2.0 Pd i nie narzeka.



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

Re: VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: andywiki » sob sty 10, 2015 18:12

Tomos15 pisze:Powiem tak: Golf jak golf, przebieg na pewno w tył i coś przód lekko się rozchodzi. Co do silnika to moim zdaniem Golfy 5 nie miały ciekawych silników bo ten 1,9 tdi to już nie to samo co stare 1,9 tdi (bo do produkcji używali części gorszej jakości), a 20. tdi to kompletna kupa. Benzyniaki też są kupa (oprócz 1,6 102 km) bo mają liczne błędy konstrukcyjne. Jeśli chodzi o takie minivany lepszym wyborem będzie Opel Zafira b z silnikiem 1,8 140 km lub najlepiej z 1,9 cdti 120 km bez DPF (150 km miały 16v i i usterkowe klapki dolotowe i często DPF). Zafira jest większa, 7 osobowa, ma lepsze siniki, wyposażenie seryjne na podobnym poziomie i sądzę że będzie łatwiej ją znaleźć w dobrym stanie i polskiego salonu.
Tomos15 nie pieprz i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo 1.9 105 to nadal bardzo dobre motory,nie wiem dlaczego je żle oceniasz,może masz starego diesla wnioskuje że borę i silnik może masz na pompie/pompowtryskach to i co z tego że silnik Ci wytrzyma jak buda Ci zgnije (nadkola,progi) tak że proszę Cię zastanów się bo za może nawet nie długo sam będziesz wymieniał auto i ciekawe co kupisz.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Tomos15 » sob sty 10, 2015 20:11

andywiki, Hoho kolego toś dowalił mi ripostę teraz :ass: Mam ASZ po remoncie głowicy więc mam zamiar jeszcze trochę się tym pokulać. To po 1. Po 2 jak będę zmieniał auto to na pewno wybiorę benzynkę. Jakbyś trochę poczytał i poszperał to byś wiedział że do budowy 1,9 105 używali już części gorszej jakości i są mniej wytrzymałe niż stare 1,9 (nie piszę że są złe, tylko że zaczęli oszczędzać na budowie). Poza tym rdzę opanowałem więc mój wóz nie zgnije tak szybko. To tak w ramach OT. Ciekawe czy coś autor tematu kupił?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: andywiki » sob sty 10, 2015 23:27

Tomas 15 mi nie chodzi o dowalenie tylko o reali nie ma co porównywać aut nowych do starszych i tak dalej bo dziwne by ktoś kto mam kasę kupował auto stare chyba tylko miłośnik lub jako antyk,chyba że nie ma kasy to inna sprawa.To że kupisz auto benzynowe np.stare to nie znaczy że nie będzie gnić nie muszę szperać bo to co trzeba wiedzieć to wiem o silnikach 1.9 zresztą mam już piątego i uwierz mi do silnika np.1.9 90 w dzisiejszych czasach bym nie wrócił.Chyba każdy kto się interesuje motoryzacją wie że dzisiejsze auta to nie te stare,ale czasy się zmieniają i trzeba coś wybrać by jezdzić bo za kilka lat to dopiero będzie.pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Tomos15 » ndz sty 11, 2015 01:41

Tylko zauważ że nie każdy ma kasę żeby kupić auto nowsze, nie każdy chce kupować auto do pracy z benzyniakiem i je gazować. Stare diesle, tym bardziej te na pompie lub wolnossące będą bardziej trwałe niż nowsze, a nawet mogę sobie pozwolić na stwierdzenie że będą oszczędniejsze. Z chęcią bym kupił samochód starszy i mniej awaryjny niż młodszy z teoretycznie mniejszym przebiegiem ale z bardziej wysilonym silnikiem. Sam żałuje że kupiłem diesla, bo teraz z chęcią bym zakupił A6 C4 2.8 quattro i wolałbym lać paliwo niż robić jakiekolwiek remonty. Czasem ktoś kto ma kasę niech lepiej kupi model starszy, a bardziej dopracowany niż nowszy, a g... warty, a ten co ma na prawdę kasę do wydania niech kupi nówkę z salonu i przez 3 lata niech się niczym nie martwi. Tak na marginesie moje zdanie jest takie że w czasach Golfa 5 zarówno Fiat i Opel robili lepsze napędy wysokoprężne niż VW, o benzyniakach nie wspominając. (po co kupować np 1,4 tsi które się rozleci, jak można kupić 1,8 wolnossące które ma mniej wadliwych rozwiązań). Każdy ma swoje zdanie i nikt nie powinien nikogo obrażać stwierdzeniami że ktoś pitoli głupoty.

P.S. podaj mi 3 argumenty w czym 1,9 tdi 105 km jest lepsze niż 1,9 cdti 120 km. :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: andywiki » ndz sty 11, 2015 10:47

Wiesz co widzę że nasz rozmowa nie mam sensu,oczywiście jak ktoś kupuję Vw by stał koło domu i pokazać sąsiadom a jeżdzi miesięcznie 200km to się nie dziwie takiego toku myślenia mam dwóch sąsiadów którzy mają astry 3 jede robił już eger,dwumas (bolączka opla ) z kolei drugi usuwał wszystko egeri filtr cząstek stałych auta mamy z 2007 roku ja jak do tej pory nie miałem problemy z reszta jakoś wykonania astry a golfa jak dla mnie różni się dużo jak i komfort jazdy nie wspominając o miejscu dla pasażerów z tyłu w astrze jak w golfi/borze czyli mało.
Kupuj stare auta i jeżdz one na pewno dużej wytrzymają jak mają przebiegi koło miliona zwłaszcza diesle zresztą czego mówiąc o autach mówi się tylko o silnikach przecież to tylko jedna z części w aucie.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

VW Golf Plus 1,9 TDI 2007 27400 Kościerzyna

Post autor: Tomos15 » ndz sty 11, 2015 11:27

Nie wiem dlaczego uważasz że moje auto stoi tylko pod domem... To co wymieniłeś można uznać za elementy eksploatacyjne i w większości diesli po dużym przebiegu sypie się EGR, dwumas, DPF, czy turbo. Dlaczego stare W124, A6 C4 jak i wiele innych jeżdżą do tej pory? Bo nie oszczędzali na budowie samochodu jak to ma miejsce teraz. Teraz cykl życia produktu jest bardzo krótki i producenci zakładają że właściciel auta z salonu pojeździ nim w miarę bezawaryjnie przez może 4 lata, a później sprzeda i kupi kolejną nówkę z salonu. A ktoś kto kupi to auto będzie narzekał że zaczynają się problemy z usterkami. Poza tym kolego proponuję zainwestować w słownik i używać przecinków i kropek bo Twoją wypowiedź ciężko się czyta. Poza tym taż jak ktoś dba tak ma. Dbałość o auto jest Twoją wizytówką, więc jak ktoś nie umie dbać o auto i się wszystko sypie to tylko świadczy o właścicielu.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości