***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob sty 13, 2018 12:48

Piasek pisze: wykorzystać zamiast psioczyć że wolnyssak nie jedzie.
ja nie psioczę, wczoraj dla odmiany pojechałem sobie do pracy Aygo 1.0 i też dojechałem całkiem przyjemnie a jakoś szczególnie blisko nie mam, bo 65 km



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » sob sty 13, 2018 15:17

Piasek Rzadko Ci odpisuje, bo nie lubię wkładać kija w mrowisko ale pier*** jak potłuczony od co najmniej 100 stron...

Wrzucasz wszystkich kierowców i wszystkie nowe auta oraz silniki do jednego worka - Ty najlepszy kierowca, a każdy inny się nie zna i nie potrafi jeździć, Ty masz najpancerniejszy silnik i będziesz nim jeździł na oryginalnym sprzęgle, turbinie, wtryskach, pompkach, żarówkach i dywanikach do 2050 roku, gdy zgnije, ale wszyscy inni to imbecyle w za drogich, za skomplikowanych autach, za którymi musi jechać laweta co by było szybciej do ASO...

Z tą jazdą na niskich obrotach to też teoria chyba dosłownie o kierowcach stosujących eko-driving. Nawet moja druga połówka, nie będąc pouczaną co do jazdy na odpowiednich obrotach, prędzej "przepiłuje" na 3.500 niż wrzuci następny bieg aby dusić się na 1800 rpm.

Ja sam staram się jeździć na nie mniej jak 2100, chyba, że hamuję silnikiem ale spalanie jest wtedy o te 0.5-1.0 litr większe. Coś za coś.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sty 13, 2018 17:40

A ty może jakiejś meliski se naparz bo widzę coś ci się udzieliło i próbujesz upuścić ciśnienie wymyślając jakieś historie.
Najgorzej jak komuś z braku merytorycznych argumentów niezbędnych do dyskusji zaczynają puszczać nerwy i jakieś osobiste podjazdy zaczyna uprawiać.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » sob sty 13, 2018 23:19

dreyfus pisze:Barton_, Piszesz bzdury, thalia jest lekka i daje radę z tym silnikiem, przejedź się 1.2...
Aby mały silnik 16V miał pazur trzeba jechać w przedziale 3500-5000 rpm. Niestety wówczas spalanie ma się nijak do katalogowego bo rośnie 2x.
Można też przed każdym wyprzedzaniem wachlować biegami... i kręcić do 5000 obrotów, efekt jw.
Przewagą diesla jest to, że bez redukcji rwie do przodu.
Drugą przewagą diesla jest to, że odczucia z jazdy w porównaniu do benzyny o zbliżonej mocy i pojemności są zdecydowanie lepsze.

Co do zaturbionych benzyn o dużej pojemności to niestety we współczesnych autach inna półka cenowa. Instalacja gazowa do nich to też często spory wydatek a bywa, że i wyzwanie dla gazownika.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » ndz sty 14, 2018 00:24

Piasek pisze:A ty może jakiejś meliski se naparz bo widzę coś ci się udzieliło i próbujesz upuścić ciśnienie wymyślając jakieś historie.
Najgorzej jak komuś z braku merytorycznych argumentów niezbędnych do dyskusji zaczynają puszczać nerwy i jakieś osobiste podjazdy zaczyna uprawiać.
... to przeczytaj swoje posty i odnieś to do mojego.
Merytoryczne treści próbowano tu już Ci wiele razy przekazać, a i tak jak grochem o ścianę.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » ndz sty 14, 2018 12:56

doggie pisze: (...) autor wątku nie chce Exeo, chce Mk7. (...)
Gdyby ktoś był ciekawy....
W piątek miałem okazję przejechać się technicznym bliźniakiem MK7 czyli Octavią III 2.0tdi kombi i prawie się zakochałem. Różnica na + praktycznie pod każdym względem jeżeli chodzi o A4B7. Przede wszystkim wyciszenie - szumy toczenia w zakresie do 100km/h praktycznie niesłyszalne, silnik cicho pracuje - ciszej niż np. w Lagunie III 2.0dci , szumy wiatru niesłyszalne praktycznie do 140-150km/h (jazda 160-180km/h nie męczy), zawieszenia nie słychać mimo, że Octavia którą jeździłem ma 2 lata i 115kkm nalatane, fajne sprężyste zawieszenie, skuteczne hamulce, jedyny minus który zauważyłem to jakieś rachityczne ramiona wycieraczek, które się wyginają od samego wycierania szyby spryskanej spryskiwaczem.
Jeżeli Golf jest jeszcze lepiej wykonany niż Octavia - a może tak być chociażby po tym co zauważyłem, że niektóre (wszystkie? zależnie od wersji wyposażenia?) MK7 mają wyściełaną wnękę koła zapasowego, a w Octavii jest goła blacha - to powinno być jeszcze lepiej. Jeżeli moje podejrzenia się sprawdzą i dorwę MK7 do jazdy próbnej to będzie to złoty środek którego szukałem :wgore:
Wg. testu dostępnego na Auto Motor und Sport.de porównania Octavii III 2.0tdi 4x4 Dsg i Golfa MK7 2.0tdi 4x4 6MT pomiary głośności wychodzą tak:
Octavia / Golf
przy 80 km/h : 66 dB(A) / 67 dB(A)
przy 100 km/h : 67 dB(A) / 68 dB(A)
przy 130 km/h : 70 dB(A) / 71 dB(A)
przy 160 km/h : 74 dB(A) / 73 dB(A)
na postoju / max. głośność 47 / 75 dB(A) 44 / 74 dB(A)
na postoju / podczas jazdy (wg. producenta) 70 / 70 dB(A) 69 / 72 dB(A)

link https://www.auto-motor-und-sport.de/ver ... 35036.html


Miłośnik ciszy...

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » ndz sty 14, 2018 19:09

Takie detale jak właśnie tapicerowane schowki czy wygłuszane wnęki w bagażniku to właśnie w Golfie świetna robota. Nie gorzej jak w A3, choć ten ma materiały zupełnie z innej ligi (przynajmniej egzemplarz w jakim siedziałem w salonie, bo tylko z takim miałem do czynienia). Seat Leon III jest jak dla mnie pomiędzy VW i Skodą, ale z kilkoma zapożyczeniami z Audi (zegary).
Porównanie go do Laguny III, nawet mimo, że to auto o klasę wyższe ale jednak o ponad 10 lat starsze konstrukcyjnie z oczywistych względów wychodzi niekorzystnie dla Renault ale to nie jest złe auto, choć trochę ciasne.

Tak czy inaczej, co by nie mówić motoryzacja poszła do przodu i w porównaniu B7 do Golf 7 porównujemy auta technologicznie odległe od siebie o 13 lat!

Co do wnętrza jeszcze i wygłuszeń - w Golfie 7 na 100% jest tak w Comfortline i Highline. Trendline jednak może mieć to wykonane nieco gorzej.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » wt sty 16, 2018 22:51

radekrp90 pisze:Takie detale jak właśnie tapicerowane schowki czy wygłuszane wnęki w bagażniku to właśnie w Golfie świetna robota. Nie gorzej jak w A3, choć ten ma materiały zupełnie z innej ligi (przynajmniej egzemplarz w jakim siedziałem w salonie, bo tylko z takim miałem do czynienia). Seat Leon III jest jak dla mnie pomiędzy VW i Skodą, ale z kilkoma zapożyczeniami z Audi (zegary).
Porównanie go do Laguny III, nawet mimo, że to auto o klasę wyższe ale jednak o ponad 10 lat starsze konstrukcyjnie z oczywistych względów wychodzi niekorzystnie dla Renault ale to nie jest złe auto, choć trochę ciasne.

Tak czy inaczej, co by nie mówić motoryzacja poszła do przodu i w porównaniu B7 do Golf 7 porównujemy auta technologicznie odległe od siebie o 13 lat!

Co do wnętrza jeszcze i wygłuszeń - w Golfie 7 na 100% jest tak w Comfortline i Highline. Trendline jednak może mieć to wykonane nieco gorzej.
Rozmawiałem ostatnio z ludźmi pracującymi w jednej z fabryk w PL dostarczającej elementy do grupy VW i z tego co mówią, to do VW/Seat/Skoda idą te same komponenty (np. Golf/Leon/Octavia), różnice są owszem dla Audi. Chociaż są modele Audi które korzystają z tych samych podzespołów co "tańsze" modele koncernu. Generalnie jednak dla Audi materiały, pasowania, tolerancje etc. są z wyższej półki i pilnowane są ze szczególną uwagą. Nie mogę pisać o szczegółach żeby nie było podpadziochy (praca dla przemysłu ma swoje plusy) :satan:

Oczywiście czas robi swoje, każdy kolejny model jest lepszy, większy etc. Natomiast ja nie odczułem żeby w Lagunie III było ciasno. W porównaniu do A4B7 to duże auto. Szczególnie z przodu na szerokość i przestrzeń - np. sięgnięcie do schowka z fotela kierowcy wymaga ode mnie sporego sięgnięcia do przodu.


Miłośnik ciszy...

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt sty 16, 2018 23:57

countryfan pisze:...Oczywiście czas robi swoje, każdy kolejny model jest lepszy, większy etc.
Większy - tak, lepszy - nie. po roku 2K skończyła się inżynieria produktu. Teraz jest inżynieria postarzania produktu i planowania awarii.
countryfan pisze:...nie odczułem żeby w Lagunie III było ciasno. W porównaniu do A4B7 to duże auto.
Owszem, 11cm dłuższe. Taka różnica długości czyni porównanie lekko nietrafionym.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

countryfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 03, 2018 15:48
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: countryfan » śr sty 17, 2018 00:23

Barton_ pisze:
countryfan pisze:...nie odczułem żeby w Lagunie III było ciasno. W porównaniu do A4B7 to duże auto.
Owszem, 11cm dłuższe. Taka różnica długości czyni porównanie lekko nietrafionym.
Odniosłem sie do tego
Renault ale to nie jest złe auto, choć trochę ciasne


Miłośnik ciszy...

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr sty 17, 2018 08:09

countryfan pisze:
Barton_ pisze:
countryfan pisze:...nie odczułem żeby w Lagunie III było ciasno. W porównaniu do A4B7 to duże auto.
Owszem, 11cm dłuższe. Taka różnica długości czyni porównanie lekko nietrafionym.
Odniosłem sie do tego
Renault ale to nie jest złe auto, choć trochę ciasne
Dla pasażerów ok, ale na bagaże (jak na kombi) miejsca za dużo nie ma. I nie jest to tylko moja opinia ;) Ale samo auto bardzo przyjemne i gdyby nie opinia o L.II to zapewne miało by większe wzięcie jako nowe.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Repo » czw sty 18, 2018 13:45

Pytanie bardziej do rozeznanych na rynku.
Kupię jakiegoś avanta (A4B7/A6C6) w automacie 1.8T quattro do 35k? W przyzwoitym stanie rzecz jasna.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw sty 18, 2018 16:26

Repo pisze:A4B7
Tak ale trochę bez sensu, to dalej poliftowa b6, za 35 tysi?
Repo pisze:A6C6
Nie było 1.8t w c6


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Repo » czw sty 18, 2018 16:44

Nie wiedziałem że nie było w C6. W skrócie szukam avanta w quattro I w automacie, z silnikiem który z wielką chęcią przyjmie LPG, 1.8t zbiera bardzo fajne opinie i mi też się dobrze takim jeździło, tyle że w innej budzie.
Który zatem silnik będzie się nadawał? Naciskam na PB ze względu na niezbyt dalekie odcinki, przynajmniej nie często, a jeśli już to prędzej w lecie ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości