***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » pn gru 11, 2017 10:43

doggie pisze:
Kamil22951 pisze:Szukam poprostu dobrego auta. Myślałem nad golfem ale jak każdy z was mówi, że przy takim budżecie to głupota kupować golfa to szukam czegoś innego.

nie wiem czy jesteś estetą czy nie, ale wsiądź do A4, pojeździj, upój się jakościa materiałów, pojeździj apotem porównaj z Mk4 nie wspominając o Ibizie czy Clio. Ja jestem estetą i dysponując kwotą około 20 tys zł na zakup auta nie miałbym wątpliwości i kupilbym A4, tym bardziej że napisałeś że sam możesz pojechać po auto więc mozna wybrać naprawdę dobry i godny uwagi egzemplarz. można i Mk5 tak jak napisał @Piasek ale na dobry egzemplarz od prywaciarza z DE może starczyć na bardziej wiekowy egzemplarz, chyba że plan to LPG i 1.6 BGU/BSE, poza tym Mk5 koroduje
Mój typ to Audi A4 B6
O jakiej Ty jakości mówisz w audi za 20 tyś.?

Obstawiam, że masz na myśli b6-kę bo na b7-kę z silnikiem innym niż 2.0 tdi kwota jest za mała.

Miałem a4 b6 z 1.8t i jeśli chodzi o wnętrze :
- ciasnota
- odchodząca standardowo guma z włącznika świateł, uchwytów drzwi, tunelu środowego.
- w większości egzemplarzy korbotronik z tyłu
- wyciszenie na standardowym poziomie, nic nadzwyczajnego

Ja tu nie widzę tej jakości. Dopiero od b8 można poczuć, że to rzeczywiście klasa wyższa.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn gru 11, 2017 12:15

W B7 jest to samo co w B6 - dramat jakościowy jak na Audi i straszna ciasnota.
Dzieła lipy dopełnia korbotronik na tyle i noszące poważne wady materiałowe silniki 1.9TDI z serii Bxx. O 2-litrówkach nawet nie wspominam.
Nie wiem jak można było takie pieniądze za to położyć.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 11, 2017 12:35

silver pisze:
O jakiej Ty jakości mówisz w audi za 20 tyś.?
a jakie znaczenie ma czy kupujesz A4 B6 za 15 czy za 30 tys zł? Żadne, jesli mowa o egzemplarzu regularnie serwisowanym a nie przez 15 lat pozostawionym losowi
silver pisze:


Miałem a4 b6 z 1.8t i jeśli chodzi o wnętrze :
- ciasnota
- odchodząca standardowo guma z włącznika świateł, uchwytów drzwi, tunelu środowego.
- w większości egzemplarzy korbotronik z tyłu
- wyciszenie na standardowym poziomie, nic nadzwyczajnego

Ja tu nie widzę tej jakości. Dopiero od b8 można poczuć, że to rzeczywiście klasa wyższa.
Tak się składa że również użytkowałem B6 i się z tym nie zgadzam i uważam, że na tle konkurentów jest jakościowo lepsze.
Ciasnota? - każdy kto kupuje wie o tym i skoro to mu nie przeszkadza to nie podlega dyskusji.
Odchodząca guma? Cała grupa VWAG ma z tym problem
Korbotronik z tyłu? - kwestia wyboru bądź akceptacji - jak się chce to się znajdzie bez korbotronika.
Odnośnie wyciszenia to fakt - na standardowym poziomie ale lepszym niż kompakty

Porównaj jakość wnętrza autami z tamtego okresu jak z Cytryna C5, Peogeot 406, Opel o japończykach nawet nie wspominam bo to śmiech na sali
silver pisze:

Ja tu nie widzę tej jakości. Dopiero od b8 można poczuć, że to rzeczywiście klasa wyższa.
Oprócz zmiany kształtów mających znaczenie dla oka i mamiących to oko, to nie widzę skoku jakościowego ani w jedną ani w drugą stronę

Piasek pisze: noszące poważne wady materiałowe silniki 1.9TDI z serii Bxx. .
rozumiem że mowa o BKE i BRB, jakież to poważne materiałowe wady ponadstandardowe w porównaniu do innych 1.9 TDI toż one mają?



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » pn gru 11, 2017 12:37

dreyfus pisze:Jest droższa pewnie ale jakim wykładnikiem jest przebieg? Możesz zrobić 200 tyś po autostradach i będzie ok a możesz 50 tyś po dziurach i będzie do wymiany...
Przebieg jest takim wykładnikiem, że z kolejnymi kilometrami rośnie prawdopodobieństwo uszkodzenia/zużycia elementów zawieszenia. Tak samo w wersji z wahaczem stalowym jak i wielowahaczem alu. W pierwszej wersji naprawa będzie ułamkiem kosztu wersji nr 2.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 11, 2017 12:42

Barton_ pisze:
dreyfus pisze:Jest droższa pewnie ale jakim wykładnikiem jest przebieg? Możesz zrobić 200 tyś po autostradach i będzie ok a możesz 50 tyś po dziurach i będzie do wymiany...
Przebieg jest takim wykładnikiem, że z kolejnymi kilometrami rośnie prawdopodobieństwo uszkodzenia/zużycia elementów zawieszenia. Tak samo w wersji z wahaczem stalowym jak i wielowahaczem alu. W pierwszej wersji naprawa będzie ułamkiem kosztu wersji nr 2.
dyskusja bez sensu, wiadomo że stalowy zawias na "makpersonie" jest trwalszy, to w zasadzie nie podlega dyskusji i każdy o tym wie bądź powinien wiedzieć, ale nie demonizujmy że ten wielowahacz się tak sypie, kupisz do stalowego zawiasu doopiaste końcówki to też ci się sypną po roku. Poza tym nikt nikomu ni każe wymieniać od razu całego kompletnego wielowahacza



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn gru 11, 2017 12:48

doggie,
dokładnie BKE:
- wycierające się krzywki wałków rozrządu
- wykruszające się gniazda osadzenia hydropopychaczy w głowicy
i to przy przebiegach w poprzednikach uznawanych za "bez znaczenia" ok 200 tyś km.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 11, 2017 12:51

Piasek pisze:doggie,
dokładnie BKE:
- wycierające się krzywki wałków rozrządu
- wykruszające się gniazda osadzenia hydropopychaczy w głowicy
i to przy przebiegach w poprzednikach uznawanych za "bez znaczenia" ok 200 tyś km.
znowu gloryfikujesz, standardowe przypadłości silników PD, jeździłem z kolegą BKE przez kilka lat do pracy, miał słuszny przebieg i nic się nie działo

standardowo sypie się tym, którzy kupują u "polskich dealerów" z Rzeszowa czy Gostynia z przebiegiem 160 tys km, no comment



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn gru 11, 2017 13:05

Akurat przypadki polskich salonowców. O tych "top stan" co niemiec do kościoła jeździł bym nie pisał.
T5tki z tych lat z motorami 1.9TDI, wszystkie leasingi polski salon, w nielicznych z przeb. pow. 200 silnik się uchował w stanie fabrycznym. W każdej podobna przypadłość: góra tak wytarta i zużyta jakby tam olej z papierem ściernym pracował. I te powykruszane gniazda szklanek: jakby jakaś wada materiałowa. Naprawa zawsze ta sama: montaż używanej głowicy z serii Axx i po problemie. Tyle że koszty.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lose226 » pn gru 11, 2017 13:12

Piasek pisze:2-3tysie niewiele w porównaniu z finalną ceną auta, z drugiej czy na prawdę potrzebujesz bo 60% wyposażenia opcjonalnego jest zbędna a wręcz irytująco potem uprzykrza życie kierowcy jak np asystent parkowania itp. Często 300zł dopłaty chcą za gniazdo zapalniczki 12V z przodu gdzie pod spodem i tak jest kostka zasilająca - wystarczy dokupić rozdzielacz (na 3-4-5 gniazd) za 15zł, wpiąć bezpośrednio i wyprowadzić tam gdzie wygodnie aby mieć podpięte wszystko co trzeba bez metrów kabli walających się po pulpicie.
Bardziej myślałem opcjach takich jak
  • Pakiet Business
    Car Net: App-Connect
    Klimatronik (w przypadku comfortline)
    System "Blind Spot" - monitorowanie martwego pola
    System "Rear Assist" - kamera cofania lub System Park Assist wspomaganie parkowania
    Ewentualnie Reflektory LED Mid ze statycznym doświetlaniem zakrętów



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 11, 2017 13:20

w T5 nie było BKE/BRB
Piasek pisze:2-3tysie niewiele w porównaniu z finalną ceną auta
zgadzam się, to bardzo niewiele i jeszcze nie spotkałem się nigdy z tak małą różnicą
Piasek pisze: , z drugiej czy na prawdę potrzebujesz bo 60% wyposażenia opcjonalnego jest zbędna a wręcz irytująco potem uprzykrza życie kierowcy .
ale przy późniejszej odsprzedaży ma znaczenie



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn gru 11, 2017 14:01

doggie pisze:ale przy późniejszej odsprzedaży ma znaczenie
w sensie że telefonów milion a każdy z propozycją cenową i targowaniem się do ceny najtańszego golasa z oferty.
W PL wszyscy chcą pełne opcje ale jakoś nikt nie chce za to płacić.
lose226 pisze:Pakiet Business
Car Net: App-Connect
Klimatronik (w przypadku comfortline)
System "Blind Spot" - monitorowanie martwego pola
System "Rear Assist" - kamera cofania lub System Park Assist wspomaganie parkowania
Ewentualnie Reflektory LED Mid ze statycznym doświetlaniem zakrętów
a które z nich wykorzystasz ?
Dla mnie z w/w jedynie kamera cofania przemawia bo to bezpieczeństwo czynne, cała reszta to tylko bajery.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » pn gru 11, 2017 14:02

Rozmawialiście o aucie za 20 tyś i wspomniałeś o audi, a to jest +/- przedział za który kupuje się b6, dlatego napisałem o tym modelu.

Nie zgadzasz się z moim zdaniem...masz do tego prawo. To tak jak ja z twoim. Dla mnie b6 i b7 to jedne z najbardziej przewartościowanych samochodów na naszym rynku i "jakości audi" w nich zupełnie nie widać. Do tych smaczków w b6 mógłbym jeszcze dorzucić fatalną roletę bagażnika w avancie i równie słabej jakości klips do zamykania podłokietnika. Tak to szczegóły, ale składają się na całość.

To, że problem odchodzącej gumy dotyczy całej grupy vag, nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla audi. W mk5 do którego się odniosłeś i którego de facto już nie mam, nie miałem tego problemu, być może dlatego, że to był sam koniec produkcji (2008) i jak sprzedawałem auto miało przejechane niespełna 60 tyś km. Nie wiem, nie zagłębiałem się w tę kwestię.

Pisząc, że w b8 jakość się nie zmieniła i nie chcąc nazywać cię ignorantem, nie będę tego komentował..


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 11, 2017 14:08

silver pisze: Pisząc, że w b8 jakość się nie zmieniła i nie chcąc nazywać cię ignorantem, nie będę tego komentował..
nazwałeś mnie ignorantem, czy je ciebie tak nazwałem? Nie dzierżysz tego że ktoś ma inne zdanie? Jeśli mam inne zdanie to szanuj to i nie nazywaj mnie ignorantem. Masz dla siebie jakieś usprawiedliwienie za ubliżanie innym?



lose226
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: wt lis 07, 2017 07:44
Auto: VW Golf 7.5

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lose226 » pn gru 11, 2017 14:12

Piasek pisze:
doggie pisze:ale przy późniejszej odsprzedaży ma znaczenie
w sensie że telefonów milion a każdy z propozycją cenową i targowaniem się do ceny najtańszego golasa z oferty.
W PL wszyscy chcą pełne opcje ale jakoś nikt nie chce za to płacić.
lose226 pisze:Pakiet Business
Car Net: App-Connect
Klimatronik (w przypadku comfortline)
System "Blind Spot" - monitorowanie martwego pola
System "Rear Assist" - kamera cofania lub System Park Assist wspomaganie parkowania
Ewentualnie Reflektory LED Mid ze statycznym doświetlaniem zakrętów
a które z nich wykorzystasz ?
Dla mnie z w/w jedynie kamera cofania przemawia bo to bezpieczeństwo czynne, cała reszta to tylko bajery.
Blind spot na tym mi najbardziej zależy, tyle razy miałem już sytuację, że przydało by się to to
Jesli chodzi o comfortlina to musialbym dobrac jeszcze te fotele ergo, w highline jest juz calkiem spoko
BTW. Chcialem brac 3d wersje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości