***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn mar 27, 2017 23:02

silver pisze:Nie generalizujcie, że każde auto z polskiego salonu, z udokumentowaną historią itd. to już musi sprzedać się w rodzinie, w pracy, po znajomych bo to nieprawda.

Jak najbardziej można znaleźć takie auto w ogłoszeniach, choć znikają bardzo szybko, zazwyczaj jest to kwestia minut /godzin.

Moje ostatnie dwa auta kupiłem z pl salonu i w obydwu przypadkach właściciele odbierali nowy z salonu.
Mam wrażenie że to Ty generalizujesz, nie ma gotowej recepty, może być rodzynek i może być zapuszczony wypicowany szrot. Znaleźć można tylko wpierw wydasz 2 tys zł na paliwo do poszukiwań
herbu pisze:
silver pisze:Nie generalizujcie, że każde auto z polskiego salonu, z udokumentowaną historią itd. to już musi sprzedać się w rodzinie, w pracy, po znajomych bo to nieprawda.
Otóż to - kolega z pracy sprzedaje, a w zasadzie próbuje sprzedać takie auto. Golf VI, 2013 rok, kombi, 1.6TDI, z polskiego salonu, 1 właściciel. Autem jeździł sporo, ale praktycznie sama trasa, dlatego przebieg dość spory, bo równo 200 tys. km. Za to serwisowane w ASO od początku do samego końca. A samo auto jest w perfekcyjnym stanie - bezwypadkowy, z oryginalnym lakierem na wszystkich elementach, lakier jak nowy - żadnych rysek, wgnieceń. Ot przysłowiowy ideał. Naprawdę. Wnętrze, jako że jeździł zazwyczaj sam, jak nowe. 200 tys. km i wnętrze nie różni się od tych z salonu. Mechanicznie również auto idealne.
I teraz najlepsze - auto wystawione do sprzedania już ponad miesiąc, cena z tych niższych pułapów i ani jednego telefonu. Zero. Więc wcale takie auta nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki...
Bo handlarz sprowadzi highlina 2.0, zrobi mu 120000 km i jak myślisz którego statystyczny Polak kupi?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt mar 28, 2017 06:19

doggie pisze:Bo handlarz sprowadzi highlina 2.0, zrobi mu 120000 km i jak myślisz którego statystyczny Polak kupi?
Właśnie dostałem informacje, że kumpel zjechał jeszcze o 1000 z ceną i wczoraj miał pierwszych oglądających, a że nie mógł się nie podobać, to chyba i kupujących...
doggie pisze:Bo handlarz sprowadzi highlina 2.0, zrobi mu 120000 km i jak myślisz którego statystyczny Polak kupi?
I dlatego uważam, że można w Polsce kupić dobre auto w korzystnej cenie, bo żeby konkurować z handlarzami, ktoś kto sprzedaje takie auto jak kolega, musi zejść z ceną by mieć jakiekolwiek zainteresowanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
silver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: czw lis 17, 2011 13:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: silver » wt mar 28, 2017 07:52

doggie pisze:Mam wrażenie że to Ty generalizujesz, nie ma gotowej recepty, może być rodzynek i może być zapuszczony wypicowany szrot. Znaleźć można tylko wpierw wydasz 2 tys zł na paliwo do poszukiwań
Ale co generalizuje bo nie do końca rozumiem twój zarzut ? W postach powyżej była konkretnie mowa o takim wypieszczonym rodzynku z pl salonu, który to sprzedający od razu sprzedaje po rodzinie lub znajomych.

Odniosłem się tylko do tego, że takie auta rzeczywiście są na rynku i nie ma żadnej reguły, że musi być od razu sprzedane właśnie wśród tych znajomych czy rodziny, ale też trafiają się normalnie w ogłoszeniach.

A 2 tys na paliwo to możesz wydać równie dobrze na poszukiwanie sprowadzonej igiełki od handlarza, jak też na auto z polskiego salonu. W obecnych czasach jest tyle możliwości na sprawdzenie auta znajdującego się nawet na drugim końcu Polski od twojego miejsca zamieszkania, że jazda "w ciemno" kilkaset kilometrów jest dla mnie głupotą i wyrazem naiwności.


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=439313" onclick="window.open(this.href);return false;

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt mar 28, 2017 09:18

herbu pisze:
silver pisze:Nie generalizujcie, że każde auto z polskiego salonu, z udokumentowaną historią itd. to już musi sprzedać się w rodzinie, w pracy, po znajomych bo to nieprawda.
Otóż to - kolega z pracy sprzedaje, a w zasadzie próbuje sprzedać takie auto. Golf VI, 2013 rok, kombi, 1.6TDI, z polskiego salonu, 1 właściciel. (...) Więc wcale takie auta nie sprzedają się jak ciepłe bułeczki...
Jeśli to tzw "bieda edition" z Climaticiem i plastikową kierownicą to tego praktycznie nikt nie chce. W Trójmieście stoją takie chyba 4 szt. od roku, a sprzedaje to salon więc teoretycznie powinna być to korzystniejsza oferta ale cóż ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt mar 28, 2017 10:16

doggie pisze:Bo handlarz sprowadzi highlina 2.0, zrobi mu 120000 km i jak myślisz którego statystyczny Polak kupi?
sedno sporu :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt mar 28, 2017 11:35

radekrp90 pisze:przedaje to salon więc teoretycznie powinna być to korzystniejsza oferta
Korzystniejsza w salonie???


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt mar 28, 2017 13:57

Korzystność pod względem historii i jakości oferty nie ceny. Choć i te są czasami konkurencyjne, i całkowicie podlegające mocnej negocjacji.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt mar 28, 2017 20:56

Piasek pisze:
doggie pisze:Bo handlarz sprowadzi highlina 2.0, zrobi mu 120000 km i jak myślisz którego statystyczny Polak kupi?
sedno sporu :bigok:
Ja tam wolę żeby miał 500tys niż żeby go handlarskie łapy macały


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt mar 28, 2017 22:55

kw pisze: Ja tam wolę żeby miał 500tys niż żeby go handlarskie łapy macały
ech trochę dużo :D

@herbu może za tanio sprzedaje :hmm: ja zawsze cenę dawałem z górnej półki i dłużej jak 2-3 tygodnie auta nie sprzedawałem



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt mar 28, 2017 23:26

doggie pisze:
kw pisze: Ja tam wolę żeby miał 500tys niż żeby go handlarskie łapy macały
ech trochę dużo :D

@herbu może za tanio sprzedaje :hmm: ja zawsze cenę dawałem z górnej półki i dłużej jak 2-3 tygodnie auta nie sprzedawałem
Ma 500tys to ma 500tys i wszystko wiadomo, jak był eksploatowany zgodnie z zasadami to ryzyko awarii jest takie jak w aucie, które ma 200tys, a jak kupisz auto od handlarza to do końca nie będziesz wiedział od czego oni tam wspawali ćwiare


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » śr mar 29, 2017 05:18

kw pisze:...a jak kupisz auto od handlarza to do końca nie będziesz wiedział od czego oni tam wspawali ćwiare
Znam sytuację gdy klientka zamawiała tylną klapę po nr VIN do swojego kombi no i dostała klapę zgodą z tym co z VINu wyszło czyli do hatchbacka.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr mar 29, 2017 08:50

kw pisze: Ma 500tys to ma 500tys i wszystko wiadomo, jak był eksploatowany zgodnie z zasadami to ryzyko awarii jest takie jak w aucie, które ma 200tys,
nie zgadzam się z tym, wnętrze jak stelaże, pianki foteli, wszelkiego rodzaju mocowania choćby kokpitu i wiele innych nigdy nie będą takie same jak po 200 tys km, o silniku panewkach, turbinie itp... nie wspominam bo jak tu porównywac 200 do 500. Poza tym choć ma książkę i faktury i tak nigdy nie wiesz czy był rzetelnie serwisowany. Na serwisowaniu floty mechanicy często robią największe wałki
kw pisze: a jak kupisz auto od handlarza to do końca nie będziesz wiedział od czego oni tam wspawali ćwiare
może nie całą ćwiartkę ale mam wymieniany tylny prawy błotnik, auto kupowałem z przebiegiem 87 tys km. Coś za coś. Ideałów nie ma. Za,l mi tylko ludzi, którzy twierdzą że od polskiego handlarza można kupić ideał. Osobiście wolę błotnik drzwi itp... niż 500 tys km, takie jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr mar 29, 2017 08:52

Ja ostatnio sprzedawałem polo 4 FL z 300 k na liczniku. Poszedł w 24h. Cena była normalna.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr mar 29, 2017 09:33

jhosef pisze:Ja ostatnio sprzedawałem polo 4 FL z 300 k na liczniku. Poszedł w 24h. Cena była normalna.
Miałeś szczęście, bo zazwyczaj w małych autach, przebieg ponad 300 tys. km jest dyskwalifikujący i takie auta czekają miesiącami na kupca.
doggie pisze:Za,l mi tylko ludzi, którzy twierdzą że od polskiego handlarza można kupić ideał
Bo te auta wyglądają, szczególnie na zdjęciach, jak ideały. Sam mam kumpla, który twierdzi bez ogródek, że woli kupić od handlarza, bo auta od nich są wysprzątane, wymyte i wyglądają jak nowe. Ale przynajmniej ów kolega zdaje sobie sprawę, że są to auta kręcone, składane z kilku itp. Jednak to mu nie przeszkadza :)
doggie pisze:bo jak tu porównywac 200 do 500
Jeszcze zależy gdzie zrobione - 100 tys. km po mieście będzie gorsze jak 500 tys. km w trasie...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości